Felieton: Po kraju z przemrużeniem oka

Felieton: Po kraju z przemrużeniem oka Latać każdy może – trochę taniej, lub trochę drożej. Ważne, że zawsze bezpiecznie. Latamy daleko, bardzo daleko… lub odmiennie - bardzo blisko. No właśnie… Z tymi bliskimi, iście rodzimymi wojażami na naszym krajowym rynku jest coraz gorzej. Wydawać by się mogło, że gorzej już być nie może… Oby. Rynek lotów krajowych w Polsce jest bardzo...
11/08/2008 10:42   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2008-08-18 14:44   
humbak - Profil humbak
gralu, hamburgu: Ciekawy pzrepis prasa podaje teraz na zatrzymywanie pociagow. Hamulec reczny, apotem zgloszenie podejrzenia o poijanosci maszynisty na police. hihih
hamburg 2008-08-18 14:29   
hamburg - Profil hamburg
gral: No widzisz...następnym razem tak zrobię :-)))
gral 2008-08-18 14:28   
gral - Profil gral
jak widzisz mozna smialo zatrzymywac pociag.
powiesz ze miales uzasadnione podejrzenie ze
maszynista byl pijany a zeby wzmonic swoje stanowisko
mozesz nawet wezwac policje :)
hamburg 2008-08-18 13:57   
hamburg - Profil hamburg
gral: No nie.....ja sie już tak uśmiałem. Ten PKP to jedna wielka komedia :-))))))
gral 2008-08-18 11:49   
gral - Profil gral
wyglada na to, ze niezatrzymywanie sie ciopongow to nasz nowy sport narodowy... za GW.Pasażerowie, którzy w sobotę rano w Mietkowie na czekali pociąg relacji Wrocław - Szklarska Poręba, zobaczyli tylko śmigające wagony. Pociąg na stacji nie w ogóle nie zatrzymał.
Dyspozytor z pobliskiej Jaworzyny postanowił więc zatrzymać skład, by sprawdzić, czy kierujący nim maszynista nie jest pijany. Na miejsce przyjechali policjanci ze Świdnicy.

- Alkomat wskazał jednak 0,0 promila alkoholu - mówi inspektor Adam Radek, rzecznik dolnośląskiej Straży Ochrony Kolei. - Maszynista był trzeźwy, ale na co dzień prowadzi pociągi towarowe. Tymczasem przyszło mu kierować osobowym, a na dodatek w rozkładzie jazdy ktoś zapomniał dopisać Mietków, dlatego się tam nie zatrzymał.



Po wyjaśnieniu nieporozumienia pociąg ruszył, prowadzony przez tego samego maszynistę. Do Szklarskiej Poręby dojechał z 90-minutowym opóźnieniem
gral 2008-08-17 13:37   
gral - Profil gral
hamburg: o, z tym porwaniem to nawet lepsze. w dzisiejszych czasach zagrożenie terrorystyczne dużo usprawiedliwia
gral 2008-08-17 13:36   
gral - Profil gral
np. gral :)
humbak 2008-08-17 13:33   
humbak - Profil humbak
hamburgu: Alez moje prawo jazdy nic tu nie ma do rzeczy. Po prostu nie lubie jezdzic samochodami i robie to tylko jak musze, badz jak kierowca jest znany mi sympatyczny osobnik. :o)
hamburg 2008-08-17 13:30   
hamburg - Profil hamburg
gral: Właśnie to samo powiedziała moja mama :-)))) Tylko że mówiła że pociąg mógł być porwany :-)))) Następnym razem tak bym zrobił :-))))
gral 2008-08-17 13:25   
gral - Profil gral
hamburg: trzeba było użyć hamulca awaryjnego. co prawda mogliby cię za to po sądach ciągać, ale może byś się wybronił tym, że przecież miałeś bilet do Iławy więc pomyślałeś, że maszyniście coś się stało, że się nie zatrzymał :)
aynis 2008-08-17 13:20   
aynis - Profil aynis
hamburg: no wiesz, ten pociąg w niektórych miejscach jedzie całkiem wolno, więc jakby co, możesz wyskoczyć ;)
hamburg 2008-08-17 13:17   
hamburg - Profil hamburg
aynis: A wiadomo? :-)))) Od PKP sie teraz wszystko spodziewam (po piątkowej przygodzie :-))))
aynis 2008-08-17 13:11   
aynis - Profil aynis
hamburg: no akurat to ciężko, żeby się pociąg w 3city nie zatrzymał :))
hamburg 2008-08-17 13:10   
hamburg - Profil hamburg
stenus: Ty lepiej powiedz że nie masz innej alternatywy :-P. Bo nie masz prawa jazdy :-))) Ale samochodem dojadę przynajmniej do celu....a co zorbie jak pociąg nie zatrzyma sie w Trójmieście? Wywiozą mnie gdzie znów w pole. :-)))
humbak 2008-08-17 13:03   
humbak - Profil humbak
hamburgu: Ja jednak wole PKP, gdyz samochodem boje sie jezdzic. Poza tym biorac pod uwage stan polskich drog i jakos jazdy Polakow to trudno uzyc gdziekolwiek slowa "komfort". :o) A swoje pretensje kieruj do Komisji Europejskiej, ze jeszzce nie ma unijnego prawa pasazera kolejowego. Jak wejdzie liberalizacja w 2010, to juz beda mowic "przepraszam", gdyz bedziemy mogli wsiadac w Polsce takze w czerwone wagony z napisem DB. :o)
hamburg 2008-08-17 12:57   
hamburg - Profil hamburg
stenus: Myślę ze jeden raz i wystarczy....no co to za idioci. To w ogóle skandal, że sie raz stało.....i że sie w Działdowie nikt nie zaopiekował.....i nikt nie powiedział przynajmniej przepraszam...ty jak chcesz to jedz tym zasranym PKP.....a ja sobie komfortowo i na czas zajadę samochodem. :-)
humbak 2008-08-17 12:53   
humbak - Profil humbak
hamburgu: Nie dorabiaj calej ideologii o PKP zpowodu jednostkowego zdarzenia. Aby robic statystyke tzreba miec przynajmniej 15 probek. :o) Ukrainskie koleje nie maja takich pociagow jak polskie, wiec trudno aby sie mylily. :o) Tam sie pociag zatrzymuje na kazdej stacji. hihih
hamburg 2008-08-17 12:45   
hamburg - Profil hamburg
stenus: Euro2012 i Ukraina to jeszcze większy żart *hahaha* Ale tam przynajmniej potrafią sprzedać bilet na pociąg który jedzie tam gdzie klient chce. :-) (Dodam że nie umie po rosyjsku) Na szczęście dziadek pożyczy mi samochód abym mógł wrócić do Gdańska ...bo pociągiem nie wrócę. PKP??? Nie dziękuje.!!!
humbak 2008-08-16 22:57   
humbak - Profil humbak
hamburgu: Doskonale zrobiles ztymi wszystkimi podpisami pozbieranymi pzrez Ciebie i dziadka. Zgodze sie, ze to jest niedbalstwo i popieram w pelni Twoje obużenie i pisanie do PKP. Maly Wojowniku. :o) Bedzie kolejna anegdota do opowiadania... wnukom. hihih Hamburgu, a byles na Ukrainie.. i co? Ukraina i EURO 2012? hihihihi
aynis 2008-08-16 22:22   
aynis - Profil aynis
Bardzo sympatyczny felieton :) Miło się czytało!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy