×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Silk Air finalizuje zakup B737 NG i MAXWczoraj (14.11) Boeing i linia Silk Air sfinalizowali zakup 54 samolotów 737: 31 maszyn B737 MAX 8 oraz 23 B737-800NG wraz z dalszymi opcjami na 14 Boeingów tego typu. Wartość kontraktu to kwota około 4,9 mld dolarów przy obecnych cenach katalogowych i wzrośnie do 6,1 mld dolarów jeżeli wszystkie opcje zostaną zrealizowane.

Dostawy nowych maszyn rozpoczną się w 2014 roku, a zakończą z początkiem 2021 roku.- Wybór B737 MAX i NG następuje po szczegółowe ocenach i długich negocjacjach zarówno z Airbusem jak i Boeingiem. Pozwoli nam to utrzymać młodą i nowoczesną flotę samolotów o wysokiej niezawodności i niskich kosztach operacyjnych - powiedział Marvin Tan, prezes Silk Air.

Boeingi 737 MAX to najnowsza konstrukcja w rodzinie 737. Dzięki nowym silnikom oraz zmianom aerodynamicznym, m.in. zastosowaniu nowy rodzaj wingletów, samoloty te mają być o 13% oszczędniejsze od obecnie latających odrzutowców w tej klasie. MAX-y, według zapowiedzi Boeinga, mają być też bardziej wydajne od Airbusów A320neo.

Nowy model B737 budzi duże zainteresowanie wśród przewoźników, firm leasingowych, a także klientów VIP. Kto chce latać i kupować 737 MAX? O tym można przeczytać w naszym artykule "Coraz więcej zamówień B737 MAX".

Silk Air to singapurska linia lotnicza będąca częścią Singapore Airlines. Obsługuje połączenia do 39 miast Azji Południowo-Wschodniej, Azji Południowej i Chin. Głównym hubem przewoźnika jest port lotniczy Changi Airport.Obecna flota przewoźnika składa się tylko z samolotów Airbusa: sześciu A319 oraz 16 A320. Do końca 2013 roku dołączą do floty jeszcze trzy modele A320.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Media, Piotr Bożyk


Reklama


Booking.com
gość_d0a4b - Profil
gość_d0a4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie