SAS odlatuje z Katowic

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
26 października 2012 18:02
38 komentarzy
Reklama

Linie lotnicze SAS rezygnują z obsługi połączenia z Katowic do Kopenhagi. Powód? Oferta niedostosowana do zapotrzebowania rynku jak i brak możliwości szybkiej jej modyfikacji.

Ostatni rejs na tej trasie zaplanowano na 3 grudnia.

- Po kilku miesiącach operacji wiemy już z jaką ofertą powinniśmy pojawić się na rynku katowickim, nasza obecna niestety nie spełniła oczekiwań klientów. Na dzisiaj nie jesteśmy w stanie zapewnić oczekiwanego produktu w najbliższym zimowym oraz kolejnym letnim rozkładzie lotów, stąd ta decyzja - mówi w rozmowie z Pasazer.com Wanda Brociek, dyrektor generalna SAS w Polsce.SAS uruchomił połączenie z Katowic w marcu br. Na tej trasie przewoźnik operował cztery razy w tygodniu samolotem odrzutowym Bombardier CRJ w wariancie -200 lub większym -900. mieszczącym odpowiednio 50 lub 88 pasażerów.

Brak możliwości zwiększenia oferowania na tej tasie do przynajmniej 7 operacji tygodniowo spowodował decyzję o wycofaniu się przewoźnika z Pyrzowic.

Oprócz zbyt małej liczby operacji samoloty SAS operowały z Katowic w środku dnia czyli w niedogodnych porach uniemożliwiając korzystne przesiadki. A to skutkowało słabą sprzedażą.

Wanda Brociek zapewnia, że gdyby były takie możliwości sprzętowe zwiększyłaby znacząco oferowanie z Katowic, aby dostosować ofertę do potrzeb rynku. Niestety obecnie skandynawska linia nie dysponuje odpowiednią liczbą samolotów, które mogłyby być skierowane do obsługi połączenia Katowice - Kopenhaga.

Czy jest szansa aby SAS powrócił do Katowic?

- Bardzo bym chciała - konkluduje dyrektor generalna.

Od 29 października SAS otwiera połączenie Łódź – Kopenhaga, uruchamia drugie połączenie dziennie na trasie Wrocław – Kopenhaga oraz trzeci rejs dziennie na trasie Warszawa – Kopenhaga.

Paweł Cybulak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
piotrek 2012-10-28 12:52   
piotrek - Profil piotrek
gosc_d9871: Po co hangary, pas jak nie ma połączeń :) Snn też ma hangar, długi pas i ILS wysokiej kategorii i co z tego? Jeśli tak dalej pojdzie w przyszlym roku wyprzedzi KTW Modlin, Wrocław...
gosc_a7600 2012-10-28 10:28   
gosc_a7600 - Profil gosc_a7600
ale glupie wytlumaczenie SAS-u. Po prostu pewnie nie ma chetnych na ta droga linie a jakies bzdety o braku samolotow.
gosc_7eaf8 2012-10-27 20:09   
gosc_7eaf8 - Profil gosc_7eaf8
Nie podniecajcie się aż tak SASem bo SAS za chwile zdechnie...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama