×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Mgła paraliżuje polskie lotniska
Gęsta mgła od kilkudziesięciu godzin utrudnia pracę polskich portów lotniczych. Wczoraj z powodu złych warunków atmosferycznych lotniska w Bydgoszczy, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie oraz Modlinie nie przyjmowały samolotów. Lotnisko Chopina pracowało normalnie tylko w godzinach popołudniowych, przyjmowało nawet przekierowane samoloty z Modlina, jednak wieczorem mgła ponownie sparaliżowała oba porty lotnicze. Pozostałe maszyny krążące nad innymi lotniskami zostały skierowane do Gdańska, Katowic, Krakowa czy Rzeszowa.

Dziś mgła dalej utrudnia ruch lotniczy w Polsce, według prognoz meteorologicznych ma się ona utrzymać do godziny 10 rano. Lotnisko Chopina dalej nie przyjmuje samolotów. Opóźnione są loty z Modlina, które planowo miały wystartować tuż po godzinie 6 rano, odwołano już wyloty oraz przyloty Wizz Air z Mediolanu Bergamo oraz Oslo Torp. Samoloty Ryanair ze Sztokholmu Skavsta i Mediolanu Bergamo zamiast w Modlinie wylądowały w Poznaniu.Mgła pokrzyżowała plany pasażerów w Krakowie - z powodu niskiej widzialności starty i lądowania z Balic zostały zawieszone do godziny 10. Lotnisko w Katowicach działa normalnie.

Poranne rejsy z Poznania do Kopenhagi oraz Warszawy zostały odwołane z powodu braku maszyn, które wczoraj nie mogły wylądować na Ławicy. Większość lotów, które rano miały wystartować z Wrocławia oraz Gdańska jest opóźnionych. 

Z Bydgoszczy odwołany został poranny rejs do Warszawy, a pasażerowie udający się lotem czarterowym na Lanzarote zostali przewiezieni na lotniska Chopina autokarami, skąd mają wyruszyć w drogę na Wyspy Kanaryjskie.

[AKTUALIZACJA 10:30]

Lotnisko Chopina powoli zaczyna funkcjonować. W Warszawie wylądowały samoloty z Zurychu oraz Kopenhagi. Samoloty Ryanair z Brukseli Charleroi oraz Londynu Stansted zostały przekierowane z Modlina na Okęcie.

[AKTUALIZACJA 20:00]

Lotnisko w Katowicach spowite jest mgłą. Do Krakowa przekierowane zostały rejsy Wizz Air z Barcelony i Dortmundu, LOT z Turynu oraz Ryanair z Birmingham. Zakłócenia spodziewane są również we Wrocławiu oraz Warszawie.

W Polsce tylko lotnisko Chopina w Warszawie wyposażone jest w system ILS kategorii II, wszystkie pozostałe porty lotnicze, oprócz Modlina i Zielonej Góry, wyposażone są w system ILS kategorii I. 

Według zapowiedzi przedstawicieli podwarszawskiego lotniska, Modlin ma zostać wypozażony w system ILS kategorii I do końca tego roku. Lotnisko Chopina przygotowuje się natomiast do wdrożenia systemu ILS kategorii III.

ILS, czyli Instrument Landing System, to radiowy system nawigacyjny, który wspomaga lądowanie w warunkach ograniczonej widoczności. Urządzenie umożliwia precyzyjne prowadzenie samolotu w ciężkich warunkach atmosferycznych.

Anna Żuchlińskagość_c496c - Profil
gość_c496c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie