×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Piotr Ołowski nowym prezesem ULCPiotr Ołowski został dziś powołany przez premiera na stanowisko prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Nowy prezes ma wdrożyć plan naprawczy w urzędzie.

Równocześnie z powołaniem nowego prezesa zakończyła się zarządzona przez ministra transportu Sławomira Nowaka kontrola w ULC. Ołowski otrzymał projekt wniosków z tej kontroli wraz z zaleceniami dotyczącymi planu naprawczego. 

Kontrola wykazała w ULC liczne uchybienia, związane m.in. z organizacją pracy urzędu, lukami w procedurach, nieskutecznych działań ULC w obszarze licencjonowania oraz braku systemowego podejścia do wydawania koncesji.

Z uwagi na wykryte nieprawidłowości ze stanowiska wiceprezesa ULC odwołany został Zbigniew Mączka. Pracę straciło także czterech urzędników niższego szczebla. Wyniki kontroli zostaną opublikowane w czwartek (18.10), po zgłoszeniu ewentualnych zastrzeżeń przez ULC. Niewykluczone są dalsze kroki prawne, w tym skierowanie sprawy do prokuratury.

Piotr Ołowski, nowy prezes ULC, jest z wykształcenia prawnikiem i absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Od 1979 r. jest pilotem szybowcowym i samolotowym w Aeroklubie Gdańskim. Od 1989 r. pracuje jako pilot w PLL LOT. Jego łączny nalot na samolotach An-24, ATR 72, B737 i B767 przekracza 10 tys. godzin. 

Ołowski od 2002 r. jest zaangażowany politycznie. Od 2002 do 2006 r. był radnym miejskim w Pruszczu Gdańskim, następnie wojewodą pomorskim (2006-2007, z ramienia Prawa i Sprawiedliwości) oraz posłem Platformy Obywatelskiej (2010-2011). W trakcie kadencji parlamentarnej Ołowski pracował m.in. nad nowelizacją prawa lotniczego.

Dominik Sipińskigość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie