×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ukraina: Bez cła na nowe samoloty


Najwyższa Rada Ukrainy rozważa zniesienie cła i innych podatków importowych na nowe samoloty oraz części zamienne do nich - donosi gazeta "Den". 

Celem zmian ma być ułatwienie wymiany flot przez ukraińskich przewoźników, w szczególności Aerosvit. Obecnie średni wiek samolotów tej narodowej linii przekracza 17 lat, a szerokokadłubowe Boeingi 767 mają średnio ponad 20 lat. Niewiele młodszą flota dysponuje drugi z narodowych przewoźników, Ukraine International Airways. 

Do tej pory jedną z największych przeszkód w odnowie flot przez ukraińskich przewoźników były właśnie wysokie cła. Liniom opłacało się kupować samoloty używane oraz krajowej produkcji. 

Planowi zniesienia cła sprzeciwiają się przedstawiciele ukraińskiego przemysłu lotniczego. W szczególności Antonowowi zależy na utrzymaniu podatku importowego, gdyż skłania to linie do kupowania jego samolotów (w szczególności nowego modelu An-148/158). Antonow upatruje swojej szansy w konsolidacji Aerosvitu, Windrose, Donbassaero oraz Dniproavii - wchodzące w skład Ukrainian Airlines Group linie mogłyby zakupić własnie modele An-148/158.

Dominik Sipińskigość_16bfa - Profil
gość_16bfa
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie