×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France zmodernizuje pokłady B777
Linia Air France zamierza odświeżyć wnętrza całej swojej floty długodystansowych Boeingów 777. Ma to na celu zwiększenie jakości usług, a także sprostanie konkurencji, którą przewoźnik widzi w liniach z rejonu Zatoki Perskiej i Azji.

Podczas specjalnej konferencji prasowej szef Air France zapowiedział, że linia lotnicza zainwestuje setki milionów euro, aby poprawić swoją ofertę dla pasażerów.- Kolejne trzy lata to będą bardzo duże i ważne inwestycje, zważywszy że jesteśmy w okresie zaciskania pasa. Będzie to jednak znaczne poprawianie poziomu usług i całego produktu pokładowego. Do 2015 będziemy mieć najlepszej, światowej klasy standard - powiedział Alexandre de Juniac, prezes Air France.

Przyznaje, że program modernizacji jest bezpośrednią reakcją na wyższy poziom świadczonych usług przez arabskich i azjatyckich przewoźników.

- Linie z rejonu Zatoki Perskiej i Azji prezentują wyższe standardy niż wcześniej. Musimy im jak najszybciej dorównać lub po prostu zaprezentować lepszy produkt - dodaje de Juniac.Z początkiem 2014 roku przewoźnik sojuszu SkyTeam zaprezentuje zupełnie nowe wnętrza. Wszystkie 64 maszyny Boeing 777 będą skonfigurowane w jednakowym układzie czterech klas podróży. Natomiast pod koniec 2015 roku Air France zaprezentuje nowe wnętrza wszystkich Airbusów A380.

Po przylocie ostatnich trzech Airbusów A380 w tym roku, we flocie Air France nie pojawi się żaden nowy długodystansowy samolot aż do 2016 roku, w którym zaplanowany jest przylot Boeinga 787-9. Pierwszy z zamówionych Dreamlinerów trafi do KLM, a kolejny do Air France, co zapoczątkuje odejście z floty Airbusów A340-300. Z kolei w 2017 roku zaczną pojawiać się pierwsze Airbusy A350, które zaczną zastępować najstarsze modele A330. 

Linie Air France i KLM zapowiedziały również wprowadzenie dostępu do Internetu na pokładach swoich samolotów. Pasażerowie podróżujący na rejsach dalekodystansowych będą mieli dostęp do zasobów sieci oraz możliwość komunikowania się za pośrednictwem poczty elektronicznej. Air France-KLM planuje próbnie uruchomić usługę na wybranych trasach międzykontynentalnych od lutego 2013 roku. Partnerem linii i dostawcą usług została firma Orange.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk, Boeing Mediagość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie