×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Drugi Dreamliner w budowieWczoraj (7.08) PLL LOT przedstawił zdjęcia drugiej maszyny Boeing 787 Dreamliner, która jest już w połowie montażu końcowego w Everett.


Kolejny B787 to samolot o oznaczeniu LN78 / ZA271. Boeing otrzyma polskie znaki rejestracyjne SP-LRB. Mimo, że samolot jest drugi to prawdopodobnie będzie pierwszym 787 jaki zasili flotę naszego przewoźnika. Wszystko przez brak przeróbek technicznych jakie musi przejść maszyna o rejestracji SP-LRA.PLL LOT będą pierwszą linią lotniczą w Europie, która otrzyma ten model samolotu. W tym roku do LOT-u trafić mają dwa z ośmiu zamówionych Boeingów 787, a do marca 2013 roku LOT powinien posiadać pięć maszyn tego typu.Zwłoka w dostawie Dreamlinera dla LOT-u przekroczy w tym roku cztery lata. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to niemal pewne jest, że w ostatnich miesiącach 2012 roku do Polski trafią pierwsze dwa 787 z żurawiem na ogonie.

Piotr Bożyk
Fot. LOT / Boeing Mediagość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie