Wizz Air: Mniejszy bagaż sukcesem

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
06 sierpnia 2012 11:50
59 komentarzy
Reklama

Na początku sierpnia Wizz Air rozpoczął test swojej nowej procedury obsługi bagażu podręcznego
na trasie z Katowic do Londyn-Luton. Test będzie prowadzony przez miesiąc lub do czasu, kiedy zostaną uzyskane jednoznaczne wyniki, jednak według przewoźnika pierwsze opinie są już obiecujące.

Wśród pasażerów, którzy dokonali rezerwacji po 9 lipca, 10% dodatkowo wykupiło duży bagaż podręczny przez stronę internetową za 10€. Jedynie niewielka liczba pasażerów przybyła na lotnisko bez uiszczenia dodatkowej opłaty za duży bagaż podręczny i musiała zapłacić wyższą cenę na miejscu.

Ci, którzy zapłacili za duży bagaż podręczny skorzystali z pierwszeństwa wejścia na pokład, przed pasażerami z małym bagażem podręcznym oraz dodatkowo nie zaobserwowano problemów z umieszczaniem większego bagażu w schowku nad siedzeniami. Dzięki temu od 1 dnia sierpnia nie było opóźnień z powodu konieczności przeładowania zbyt ciężkich bagaży podręcznych.

Według Wizz Air, uzyskane dotychczas wyniki pokazują, że pasażerowie wyraźnie wolą podróżować z lekkim bagażem, wolnym od dodatkowych opłat, co nie tylko pozwala im zaoszczędzić pieniądze, ale również wpływa na mniejsze zużycie paliwa i tym samym przynosi oszczędności dla linii lotniczej.

- Pasażerowie Wizz Air na próbnej trasie mają możliwość wyboru, który typ bagażu wnieść
na pokład. Bez względu na ich wybór, wszyscy pasażerowie korzystają ze sprawniejszego systemu wchodzenia na pokład i zawsze niskich taryf Wizz Air. Jednocześnie zachęcamy pasażerów
do zakupu dużego bagażu podręcznego przez Internet za 10€, ponieważ w sytuacji, gdy torba
nie spełni wymogów, co do wagi i wymiarów, będziemy egzekwować od pasażerów wyższą opłatę na lotnisku. W świetle pozytywnych opinii, które otrzymaliśmy w pierwszych dniach testu, już rozpoczęliśmy rozważać rozszerzenie nowych zasad dotyczących bagażu podręcznego
na wszystkie nasze trasy – powiedział Daniel De Carvalho, menedżer komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
ktgracz 2012-08-17 07:20   
ktgracz - Profil ktgracz
Jakby WMI-BVA startował od lipca, a nie od końca października OW (inauguracja połączenia by FR) wyszedłby pewnie 3x taniej niż W6. // Panowie menażerowie z OLT.... tak się uzyskuje rentowność połączeń w LCC lub semi-LCC w typie AB czy wasz umarły O2 :-) // Ja oczywiście z reguły nie latam (preferuję droższe kierunki na płd.) LCC za więcej niż 50-80zł za odcinek z i do PL i max. 100-200zł loty dalej na płd.), ale jest wiele ruchu po kontynencie w kierunku za pracą i tak to się kręci. Jedni lecą za 1zł inni za 100Eur często tym samym samolotem i stąd te różnice w poczuciu "komfortu"/ serwisu, w odniesieniu do tego ile się zapłaciło za lot LCC.
ktgracz 2012-08-17 07:15   
ktgracz - Profil ktgracz
Przykład z wczoraj: akcja dzieje się gdzieś w połowie drogi między WMI a WAW, nagle (od telefonu do rezerwacji biletu mniej niż 30min.) trzeba być w Paryżu na poniedziałek, czyli wylot z PL max. w niedzielę. Miejsce wylotu dowolne miasto w PL (sprawdzony też Berlin). Lot w jedną stronę (rejestrowany byłby przydatny, ale podręczny wystarczy), bo nie wiadomo kiedy będzie powrót (na tą chwilę po 2 może 3 tyg.) i czy nie trafi się w międzyczasie drogą lądową za friko. Ceny: 1) Wizz one-way 19.08 z WMI za 449zł; 2) OW z WAW lub Berlina tradycyjne wiadomo ceny zaporowe od 700zł w górę; 3) EasyJet z KRK lub SXF droższy niż tradycyjne (głównie tylko CDG chodzi w grę, a nie ORY) 900 do nawet 1300zł OW; 4) tradycyjne lot RT (wymuszony, by było taniej niż OW) z WAW lub KRK -> najtaniej AF z WAW za 509zł i kilka powrotów (tylko który będzie do wykorzystania!? jak się nie wie kiedy wraca) na początku września do wyboru. Przy okazji: dojazd do WMI (jak i odbiór z BVA czy CDG) w tym konkretnym przypadku, to ŻADEN problem i koszt w praktyce zerowy (kurs robi się przy okazji załatwiając inna sprawę). Wybór końcowy: Wizz z podręcznym 449zł.
krzysiekl 2012-08-09 12:22   
krzysiekl - Profil krzysiekl
to tak jak z klasą biznes...na lotach europejskich czy wręcz krajowych...mało warte zainteresowania, ale na lotach typu 10h a nawet więcej - to już coś. które niestety słono kosztuje:/ ale sporo zmienia zwłaszcza jeśli fotel rozkłada się na (prawie/całkiem) płasko...taki biznes w A380 w EK...jest różnica..

podobnie z tanimi liniami i klasycznymi...mała różnica na takich trasach, no chyba, że klasyczna jest tańsza:)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama