Wizz Air: Mniejszy bagaż sukcesem

Wizz Air: Mniejszy bagaż sukcesem Na początku sierpnia Wizz Air rozpoczął test swojej nowej procedury obsługi bagażu podręcznego
na trasie z Katowic do Londyn-Luton. Test będzie prowadzony przez miesiąc lub do czasu, kiedy zostaną uzyskane jednoznaczne wyniki, jednak według przewoźnika pierwsze opinie są już obiecujące.Wśród pasażerów, którzy dokonali rezerwacji po 9 lipca, 10% dodatkowo wykupiło...
06/08/2012 11:50   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
ktgracz 2012-08-17 07:20   
ktgracz - Profil ktgracz
Jakby WMI-BVA startował od lipca, a nie od końca października OW (inauguracja połączenia by FR) wyszedłby pewnie 3x taniej niż W6. // Panowie menażerowie z OLT.... tak się uzyskuje rentowność połączeń w LCC lub semi-LCC w typie AB czy wasz umarły O2 :-) // Ja oczywiście z reguły nie latam (preferuję droższe kierunki na płd.) LCC za więcej niż 50-80zł za odcinek z i do PL i max. 100-200zł loty dalej na płd.), ale jest wiele ruchu po kontynencie w kierunku za pracą i tak to się kręci. Jedni lecą za 1zł inni za 100Eur często tym samym samolotem i stąd te różnice w poczuciu "komfortu"/ serwisu, w odniesieniu do tego ile się zapłaciło za lot LCC.
ktgracz 2012-08-17 07:15   
ktgracz - Profil ktgracz
Przykład z wczoraj: akcja dzieje się gdzieś w połowie drogi między WMI a WAW, nagle (od telefonu do rezerwacji biletu mniej niż 30min.) trzeba być w Paryżu na poniedziałek, czyli wylot z PL max. w niedzielę. Miejsce wylotu dowolne miasto w PL (sprawdzony też Berlin). Lot w jedną stronę (rejestrowany byłby przydatny, ale podręczny wystarczy), bo nie wiadomo kiedy będzie powrót (na tą chwilę po 2 może 3 tyg.) i czy nie trafi się w międzyczasie drogą lądową za friko. Ceny: 1) Wizz one-way 19.08 z WMI za 449zł; 2) OW z WAW lub Berlina tradycyjne wiadomo ceny zaporowe od 700zł w górę; 3) EasyJet z KRK lub SXF droższy niż tradycyjne (głównie tylko CDG chodzi w grę, a nie ORY) 900 do nawet 1300zł OW; 4) tradycyjne lot RT (wymuszony, by było taniej niż OW) z WAW lub KRK -> najtaniej AF z WAW za 509zł i kilka powrotów (tylko który będzie do wykorzystania!? jak się nie wie kiedy wraca) na początku września do wyboru. Przy okazji: dojazd do WMI (jak i odbiór z BVA czy CDG) w tym konkretnym przypadku, to ŻADEN problem i koszt w praktyce zerowy (kurs robi się przy okazji załatwiając inna sprawę). Wybór końcowy: Wizz z podręcznym 449zł.
krzysiekl 2012-08-09 12:22   
krzysiekl - Profil krzysiekl
to tak jak z klasą biznes...na lotach europejskich czy wręcz krajowych...mało warte zainteresowania, ale na lotach typu 10h a nawet więcej - to już coś. które niestety słono kosztuje:/ ale sporo zmienia zwłaszcza jeśli fotel rozkłada się na (prawie/całkiem) płasko...taki biznes w A380 w EK...jest różnica..

podobnie z tanimi liniami i klasycznymi...mała różnica na takich trasach, no chyba, że klasyczna jest tańsza:)
jsg 2012-08-09 12:13   
jsg - Profil jsg
Podobnie jak kolka omijam 'hardcorowe' LCC z daleka. Osobiście wolę dopłacić i lecieć nie-LCC nawet w locie poniżej godziny. Ale niech LCC sobie będą, bo stanowią realną konkurencję dla nie-LCC, które oferują rozmaite akcje promocyjne z biletami w bardzo rozsądnych cenach.
kolka 2012-08-09 12:11   
kolka - Profil kolka
@ sauvi zalezy gdzie lecisz i czym... easy jet jest w miare OK szczegolnie ze glownie laduje na glownych lotniskach jak AMS ... jednakze ostatnio bookowalem bilet do berlina easy jet - 95
sauvi 2012-08-09 12:00   
sauvi - Profil sauvi
@kolka: osobiscie na krotkim dystansie nie widze roznicy miedzy Easyjet a SAS czy Iberia. Tylko, ze Easyjet ma nowe, czyste samoloty i usmiechnieta, mila obsluge.
Na SAS i Iberii tak samo trzeba placic za konsumpcje, jest identyczny rozstaw siedzen i CC rownie nadety jak w Locie.
gosc_5e6de 2012-08-09 11:47   
gosc_5e6de - Profil gosc_5e6de
@kolka - zależy jakie masz priorytety - na locie 2 godzinnym osobiście wolę oszczędzić kasę niż rozwalić ją w imię 10 cm więcej na nogi
kolka 2012-08-09 11:37   
kolka - Profil kolka
@sauvi zawsze to robie tylko tanie linie omijam z daleka jak sie da... cena cena - a komfort... chyba nie trzeba mowic ze w low-costach jest LOW
sauvi 2012-08-09 11:18   
sauvi - Profil sauvi
@kolka: lot niekoniecznie jest tani dlatego, ze wykonuje go przewoznik zwana low-cost. Zawsze warto sprawdzic oferte przewoznikow tradycyjnych. Niemniej jednak, jakos tak dziwnie sie sklada, ze na polaczeniach na ktorych tradycyjni konkuruja z low-costami, proponuja oni niskie taryfy. Na innych polaczeniach takich taryf na ogol nie ma.
gosc_0598f 2012-08-09 09:47   
gosc_0598f - Profil gosc_0598f
gosc_6c0d2: jezeli chcesz checkin na lotnisku, walizeczka i wybór miejsca to jasne...niejedna tradycyjna linia będzie tańsza....
ale po co to wszystko ? na lot trwający dwie godziny :)) z drugiej strony jak lecę sam to mam to gdzieś czym lecę ale np w lipcu wylot z rodziną na krętę..4 bilety do Chani i z powrotem francą z wyborem miejsc ( dwoje dzieci ) 1700 zł za wszystko - tyle co jeden w Lufie.... a wodę sobie kupiłem :)
gosc_b5082 2012-08-09 09:43   
gosc_b5082 - Profil gosc_b5082
@gosc_6c0d2 - jeżeli lubisz płacić to nikt Ci nie zabroni. Są ludzie którzy wolą zapłacić mniej i za to rezygnują z pewnych "udogodnień". Check in na lotnisku - tego osobiście nie rozumiem - wolę to zrobić w domu na spokojnie w fotelu niż w kolejce na lotnisku,wybor miejsca - ciekawa sprawa - o ile tak ważne w locie jest gdzie się siedzi - mnie tam obojętne. Oczywiście nie zawsze LC jest tańszy - ale odpowiednio dobierając ofertę można lecieć tanio. Inna sprawa że ty na taxi z chopina wydajesz więcej niż ja za pojedynczy bilet lotniczy.
kolka 2012-08-09 09:26   
kolka - Profil kolka
gosc_6c0d2: masz racje.... raz lecialem tania linia i nigdy wiecej... po podliczeniu wszytskich kosztow nie raz wychodzi taniej niz LOT KLM czy LH... poza tym czytalem gdzies ze taxi z Modliwa do wawy to 100PLN chyba ze nie znasz dobrze polskiego to potrafia sciagnac 1200 PLN
gosc_6c0d2 2012-08-08 17:25   
gosc_6c0d2 - Profil gosc_6c0d2
ktgracz: w moim przypadku Wizzair jest o 110 zlotych drozszy od LOT-u czy SAS-u, wybieram sie do Polski 2.11, powrot 4.11. Check in na lotnisku,jedna walizka,wybor miejsca,oplata karta kredytowa.Dlatego nie rozumie tego entuzjazmu milosnikow low costs.Na dodatek przejazd z Modlina do Warszawy jest dluzszy i drozszy - przynajmniej kiedy biore taxi.Z Okecia do Centrum place 35-40 zlotych za taksowke.Ile kosztuje z Modlina?
gosc6309e/gosc_be07a
ktgracz 2012-08-08 13:12   
ktgracz - Profil ktgracz
1h:50m hehee. Poza tym zostaje semi-low-cost DYzio (bezpośrednio z KRK, z WAW z przesiadką gdzieś w Norwegii). Za WAW-CPH-WAW cena zacna 1 000zl RT (w końcu stolyca... więc tanio być startując z/do WAW), a z miasta Kraka jest już trochę rozsądnych cenowo taryf direct po 160-250zł, pomimo tego że mają w płd. Polsce monopol (MMX, to nie do końca to samo co CPH) na ten kierunek.
ktgracz 2012-08-08 13:05   
ktgracz - Profil ktgracz
gosc_6309e/ gosc_be07a: bo low-cost nie jest zawsze i wszędzie dobrym rozwiązaniem, szczególnie jeżeli jedzie się z całym rynsztunkiem, czytaj: płatny bagaż na każdą osobę, dodatkowo w czasie sezonu strzyżenia pax'ów (czyli lot do 9.06 - 23.09). W przypadku MMX, jedyne na czym się extra nie przepłaca w Wizzie, to lot poniżej
gosc_6309e 2012-08-08 06:08   
gosc_6309e - Profil gosc_6309e
forplay: ja liczylem cene za przelot w tych dniach ktore byly dla mnie aktualne.Ja pracuje i jest mi ciezko planowac wedlug pryncypu "w przedziale 2,5 miesiaca do 1,5 miesiaca" Inna sprawa gdybym byl bezrobotny.
Bilety (gdzie wszystkie dodatkowe oplaty zostaly wlaczone) w dniach ktore byly aktualne sa drozsze w Wizzair niz LOT czy SAS.
Serdecznie pozdrawiam /gosc_be07a
ktgracz 2012-08-07 23:34   
ktgracz - Profil ktgracz
gosc_6abee: to nie choroba, czy głupota, a zaklinanie rzeczywistości :) ot czerpią z doświadczeń (plują mu w twarz, a on mówi że deszcz pada!) polityków xD
gosc_6abee 2012-08-07 23:03   
gosc_6abee - Profil gosc_6abee
Ja myślałem, że to FR jest mistrzem absurdu. A jednak W6 przebija wszystkich. To najgłupsza usłua testowa jaką mogli wymyślić. Imbecylstwo nad normę i do kwadratu. Jezeli jakiś przedstawiciel W6 nazywa to sukcesem, to jest to równoznaczne, że w imię idei cięzko zachorował psychicznie.
forplay 2012-08-07 22:38   
forplay - Profil forplay
@gosc_be07a - WMI - MMX - cena na miesiąc do przodu - 55zł jesteś pewny że to ta sama cena? WIZZ w przedziale 2,5 miesiaca do 1,5 miesiaca zwykle jest dużo tańszy w wersji podstawowej niż inni - i do tej pory bagaż podręczny wystarczał wielu osobom. Zweryfikowałem wymiar mojej torby i ledwo wchodzi moja średnia torba foto w nowy wymiar... mają szczęście że się mieści bo bym przestał latać na zdjęcia :P
ktgracz 2012-08-07 22:34   
ktgracz - Profil ktgracz
Piep...nie o oszczędności paliwa - może z uwagi na mniejszą objętość (ciuchy dobrze się upycha!) ludzie zabiorą statystycznie mniej o ten 1-1.5kg max, więc o 150-200kg mniej w tych 60 tonach. Taniej im wyjdzie sprzedawać o 2 mniej bilety na rejs za te śmieszne 3 lub 15zł --> czyli nie zabierać dwóch zawodowych lataczy (mnogo tu obecnych na forum) na każdy rejs ]:-> // Z drugiej strony, te 15-18x 10Eur = 150-180Eur dodatkowej kasy na lot. BTW. bardzo subiektywnie-Modlinowo: teraz/ za pół roku/ 1.5 roku, wygląda na to, że FRanek jest i będzie tańszy z/do WMI niż W6. Teraz na większości tras/ terminów FR jest 2-3x tańszy od Wizza --> z takimi cenami, Wizz tak za około rok będzie "świętował"... powrót na lotnisko Chopina i (wzorem odpraw na WMI) We celebrate ReOpen of new Etiuda Terminal hahaa xD
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy