×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet chce latać do Moskwy
easyJet, brytyjski przewoźnik niskokosztowy, chce uruchomić trasę z Londynu-Heathrow do Moskwy. Będzie to możliwe, jeśli linii uda się wygrać rywalizację z Virgin Atlantic o sloty.

Po przejęciu linii British Midlands International (bmi) przez koncern IAG, do którego należą British Airways, brytyjski urząd konkurencji nakazał największemu przewoźnikowi z tego kraju bezpłatne oddanie części slotów (zezwoleń na start i lądowanie) na zatłoczonym lotnisku Londyn-Heathrow. Uzasadniono to tym, że po zdobyciu slotów bmi BA miało zbyt dominującą pozycję. Do rywalizacji o zwolnione zezwolenia stanęły Virgin Atlantic oraz easyJet.Zgodnie z zapowiedziami Cath Lynn, dyrektorki ds. klientów i zysku easyJeta, trasa do Moskwy ma bardzo duży potencjał. Do tej pory Londyn nie ma niskokosztowego połączenia ze stolicą Moskwy. Z Heathrow na lotnisko Domodiedowo latają British Airways oraz Transaero Airlines, a na Szeremietiewo - Aerofłot. Trasę do Moskwy chciałyby również otworzyć linie Virgin Atlantic.

To nie koniec wschodnioeuropejskich planów easyJeta. Przewoźnik chce też otworzyć połączenie do Kijowa. 

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie