Kraków: Namiot rozwiąże problemy?

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
13 maja 2012 13:48
55 komentarzy
Reklama

- Dlaczego na lot krajowy z Krakowa muszę stawiać się na aż 2 godziny przed lotem, skoro przewoźnik informuje mnie, że powinienem zjawić się na lotnisku tylko 40 minut przed planowanym wylotem - pyta nasz stały czytelnik poprzez platformę "Daj znać". 

Krakowskie lotnisko prosi pasażerów, by przyjeżdżali na lotnisko 2 godziny przed odlotem. Dotyczy to wszystkich pasażerów, którzy odlatują w godzinach 6:30-9:30 od poniedziałku do soboty na trasach krajowych.

Wszyscy pasażerowie podróżujący rejsami krajowymi z Terminalu T2, których wylot z Kraków Airport odbywa się od poniedziałku do soboty w godz. 6:30 - 9:30 proszeni są o przybycie na lotnisko minimum 2 godziny przed rozkładową godziną odlotu ze względu na wydłużony czas oczekiwania do Punktów Kontroli Bezpieczeństwa. Dotyczy to również pasażerów podróżujących jedynie z bagażem podręcznym i posiadających już wydrukowaną kartę pokładową - czytamy na stronie internetowej portu. 

Niedawno opisywaliśmy sytuację w terminalu krajowym w Balicach, który jest zbyt mały, by sprostać zwiększonej liczbie połączeń. 

Pomiędzy 6:30 a 9:30 z Krakowa odlatują loty krajowe Eurolotu (do Gdańska), OLT Express (do Gdańska i Szczecina przez Poznań) i LOT-u (do Warszawy). W niektóre dni Eurolot lata także do Szczecina, a od lipca dojdą rejsy OLT do Łodzi i Bydgoszczy.Tymczasem przez kontrolę bezpieczeństwa w terminalu krajowym może przejść, jak przyznaje lotnisko, maksymalnie 218 osób na godzinę. Na wszystkich rejsach odlatujących rano z Krakowa może być nawet ponad 400 osób. 

Linie lotnicze, które konkurują o pasażerów m.in. krótkim czasem podróży, reklamują, że na lotnisko można przyjechać nawet pół godziny przed odlotem. Wszędzie, ale nie w Krakowie.

Na ostatni piątek planowane było uruchomienie namiotu przy terminalu krajowym, który ma pomóc w rozładowaniu ruchu krajowego.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
paolo-79 2012-05-16 19:15   
paolo-79 - Profil paolo-79
ehh ten Kurnik..wszystkie prawie lotniska poszly o 2 klasy do przodu w tych latach a tam nadal 3.swiat...
hops 2012-05-16 11:04   
hops - Profil hops
skoro już się bawimy w powiedzenia to "Jeśli ktoś chce rozwiązać problem to szuka opcji, a nie wymówek".

przenieść LOT do drugiego terminala - na co pozwala prawo i nakazuje rozsądek, a resztę zostawić w baraku.
gosc_3084c 2012-05-15 14:54   
gosc_3084c - Profil gosc_3084c
hops: "Tak krawiec kraje jak mu materii staje"
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama