Air India: Mniej foteli klasy biznes

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
29 lutego 2012 21:23
Reklama

Borykające się z problemami finansowymi linie Air India podjęły decyzje o zmniejszeniu liczby miejsc klasy biznes w 49 samolotach z rodziny A320. Działania linii mają na celu zwiększenie oferowania miejsc w klasie ekonomicznej oraz poprawę kondycji finansowej linii.

Przewoźnik postanowił, że klasa biznes w Airbusach A320 i A321 zmniejszy się z 20 do 12 foteli. W ich miejsce zostanie zainstalowanych 12 lub 18 foteli klasy ekonomicznej, w zależności od homologacji jaką Air India otrzyma od Airbusa.

- Głównym powodem jest zmiana na niskokosztowy, tani sposób podróżowania przez większość pasażerów. Miejsca w klasie biznes są wykorzystywane jedynie przez dyrektorów i osoby zajmujące wyższe stanowiska oraz przez urzędników państwowych - powiedział K. Jayaprakash Rao, rzecznik prasowy Air India.Aby zmniejszyć straty przewoźnik planuje zamianę swoich kredytów krótkoterminowych na długoterminowe, co spowoduje obniżenie miesięcznych rat.

- Kiedy nasza sytuacja finansowa się unormuje, będziemy ubiegać się o wydanie zgody dotyczącej importu paliwa lotniczego - dodał rzecznik przewoźnika. Ma to obniżyć koszty operacyjne linii.

W ubiegłym tygodniu rząd Indii wydał zgodę dla krajowych przewoźników, aby ci mogli bezpośrednio importować paliwo lotnicze.

Ceny paliwa lotniczego w Indiach są o 40% wyższe niż na rynku międzynarodowym. Powodem tego są wysokie wartości ceny bazowej oraz podatki i akcyza.

Piotr Bożyk
Fot. Air India
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama