Alitalia, Blue Panorama i Wind Jet razem

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
26 stycznia 2012 09:31
5 komentarzy
Reklama

Linia Alitalia wyraziła wstępną zgodę na połączenie się z innymi dwoma włoskimi przewoźnikami: Blue Panorama oraz Wind Jet. Wczoraj (25.01) przewoźnicy podpisali listy intencyjne w tej sprawie. Tym samym rozpoczął się proces mających na celu osiągnięcie w najbliższym czasie pełnej integracji wszystkich trzech linii lotniczych.Linia lotnicza Blue Panorama, została założona w 1998 roku. Specjalizuje się w regularnych i czarterowych połączeniach lotniczych na krótkich i dalekich dystansach. Przewoźnik w swojej flocie posiada 10 Boeingów: cztery 737, dwa 757 oraz cztery 767.

W 2011 roku linia zamówiła osiem samolotów Suchoj Superjet 100 z opcjami na kolejne cztery maszyny tego typu. Docelowo mają one operować na krótkich trasach pod marką Blu-Express. Warto dodać, że Włochy są partnerem Suchoja w produkcji samolotu SSJ100 poprzez firmę Alenia Aermacchi.Wind Jet to linia lotnicza, która została założona w 2003 roku. Specjalizuje się w niskokosztowych połączeniach na krótkich i średnich dystansach. W 2009 roku przewoźnik był obecny na polskim rynku i operował na trasie Forli - Kraków.

Linia w swojej flocie posiada 13 Airbusów: sześć A319 oraz siedem A320. Przewoźnik posiada trzy bazy operacyjne w Palermo, Katanii oraz Rimini.Przedstawiciele Alitalii podkreślają, że planowane połączenie z Blue Panorama i Wind Jet jest procesem ciągłej konsolidacji w sektorze transportu lotniczego, zarówno w kraju jak i za granicą. Przewoźnicy posiadają uzupełniające się profile w odniesieniu do ich sieci i floty, co będzie z sukcesem wykorzystane przy procesie integracji.

W ubiegłym roku Alitalia przewiozła 25 mln pasażerów, Blue Panorama nieco ponad 2 miliony, a Wind Jet 2,8 mln.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2012-01-26 15:10   
mietek - Profil mietek
Niby wszystko to wiem, ale nie sądziłem, że Alitalia aż tyle więcej przewiozła mod LO...to niemal tyle w całej Polsce w zeszłym roku;-)
jjemiolo 2012-01-26 14:43   
jjemiolo - Profil jjemiolo
mietek: poza faktem ze ponad 20 milionow ludzi wiecej, to po prostu geografia wymusza od Wlochow i tych co Wlochy odwiedzaja zeby latac (woda dookola, wydluzony ksztalt, wyspy, cieplejszy klimat i historia dla turystow, plus wieksza zamoznosc). Nie ma sensu porownywac. W rzeczywistosci jest duzo wiecej niz tylko linie wloskie bo trzeba ddoac obcych co tam lataja wiedzac ze jest zapotrzebowanie na lotnictwo.
gosc_1b96e 2012-01-26 13:01   
gosc_1b96e - Profil gosc_1b96e
Nie porownujcie lot z alitalia bo to inna skala porównania ja nie wiem my Polacy uwielbiamy się zostawiać z innymi krajami podczas gdy tam są inne realia inne społeczeństwo inna gospodarka
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama