×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


TransAsia Airways kupi Airbusy A380?Tajwańskie linie TransAsia Airways najprawdopodobniej zamówią Airbusy A380. Według kilku źródeł, zostaną zamówione więcej niż dwa samoloty tego typu. W ciągu najbliższych kilku lat nowe maszyny mają ułatwić ekspansję na rynku USA.

Przedstawiciele przewoźnika nieoficjalnie potwierdzają, że banki z Tajwanu wyraziły wstępne wsparcie finansowania zamówienia A380. Linia pozyskała również zgodę na finansowanie kolejnych maszyn. W marcu flota przewoźnika wzbogaci się o nowego Airbusa A320, natomiast w listopadzie zostanie dostarczony pierwszy model A330.W tym roku TransAsia Airways planuje otwarcie ośmiu nowych tras pomiędzy Japonią i główną bazą przewoźnika w Tajpej. W najbliższym czasie, po zatwierdzeniu przez rząd Tajwanu, przewoźnik ogłosi również nowe połączenia do Korei Południowej, Tajlandii oraz Malezji.

TransAsia to jedna z najbardziej rentownych linii lotniczych na Tajwanie. Przewoźnik  poinformował, że za pierwsze dziewięć miesięcy 2011 roku jego zysk netto wyniósł 629 mln nowych tajwańskich dolarów (21,3 mln dolarów).

Obecna flota przewoźnika składa się z 17 samolotów: trzech Airbusów A320, pięciu maszyn A321 oraz dziewięciu samolotów ATR 72.

Piotr Bożyk
Fot. TransAsia Airwaysgość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie