×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Embraer 175 na sprzedaż
LOT sprzedaje jednego ze swoich Embraerów 175. Samolot nie zmieni jednak właściciela, bo nabywca będzie zobowiązany oddać maszynę w dziesięcioletni leasing zwrotny.

We wczorajszej (1.12) "Gazecie Wyborczej" ukazało się ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż jednego z LOT-owskich Embraerów 175. Chodzi o samolot z rejestracją SP-LII, wyprodukowany w 2009 r., wraz z dwoma silnikami GE CF34-8E. Przetarg odbędzie się 23 grudnia, a cena wywoławcza to 22,9 mln dolarów. Samolot z floty LOT-u jednak nie zniknie, bo w ogłoszeniu o przetargu określony jest wymóg natychmiastowego oddania w dziesięcioletni leasing zwrotny z możliwością wykupu po jego zakończeniu.

- Chodzi o zmianę sposobu finansowania, a nie o zbycie samolotu - potwierdza Leszek Chorzewski, rzecznik prasowy PLL LOT. 

Dla przewoźnika taki manewr to w tej chwili czysty zysk. Do kasy LOT-u wpłyną co najmniej 23 mln dolarów. Jak udało nam się ustalić w dobrze poinformowanym źródle, miesięczna rata za leasing nowego Embraera 175 może przekroczyć 200 tys. dolarów, w przypadku samolotu używanego może to być ok. 150 tys. By transakcja się opłaciła, miesięczna rata musi być niższa niż 190 tys. dolarów. LOT traci w ten sposób jednak część swoich aktywów.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożykgość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie