×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


BMI skarżą system opłat na HeathrowBrytyjskie Civil Aviation Authority (CAA) rozpoczęło formalne dochodzenie w sprawie systemu opłat na lotnisku Heathrow.

Śledztwo rozpoczęło się za sprawą  skargi wniesionej  przez linie lotnicze BMI w styczniu tego roku. Oskarżyły  one władze Heathrow o stosowanie dyskryminacji cenowej podczas ustalania opłat lotniskowych dla lotów krajowych.

Linie twierdzą, że rosnące opłaty  są bezsensowne i niesprawiedliwe oraz  uderzają w pasażerów podróżujących na krótkich dystansach.

CAA zobowiązała BMI oraz innych przewoźników podzielającymi ten pogląd, aby do 6 września  przedstawiły dowody na poparcie swojego oskarżenia. Ostateczna decyzja w sprawie ma zapaść pod koniec października.

Rzecznik CAA zapowiedział, że wyrok w wypadku gdy skarga zostanie rozpatrzona pozytywnie może  zmusić władze lotniska do zaprzestania praktyki. CAA nie przewiduje jednak możliwości nałożenia jakiejkolwiek kary pieniężnej na zarządzająca lotniskiem spółkę BAA.


Justyna Żyła

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_ebb7f - Profil
gość_ebb7f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie