×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus: LOT to największe wyzwanieDla Airbusa PLL LOT to największe wyzwanie w Europie. Chris Buckley, wiceprezes Airbusa odpowiedzialny m.in. za Europę, powiedział tak portalowi Pasazer.com podczas spotkania w siedzibie producenta w Tuluzie.

- Nie ma dla nas ważniejszego celu w Europie niż dostarczenie większej liczby samolotów do Polski, zwłaszcza dla LOT-u - podkreślił Buckley.

Buckley przyznał, że dla Airbusa w Europie trzech przewoźników pozostaje dużym wyzwaniem. To polski LOT, islandzki Icelandair i Luxair z Luksemburga. Wiceprezes europejskiego producenta podkreślił jednak, że to polski przewoźnik pozostaje największym celem.Czasem spekuluje się, że LOT mógłby być zainteresowany Airbusami A320 w ramach wymiany floty średniodystansowej. Chodzi o 4-6 samolotów tego typu. Buckley odmówił jednak ujawnienia jakichkolwiek informacji na temat ewentualnych negocjacji. Przyznał także, że inne modele Airbusa w kontekście LOT-u nie są rozważane.

LOT już wielokrotnie był krytykowany przez europejskie rządy i przemysł za brak Airbusów we flocie. Samoloty tego producenta są intensywnie wspierane przez Unię Europejską i wiele państw członkowskich. Korzystają z nich niemal wszyscy unijni przewoźnicy narodowi.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński


gość_ebe5b - Profil
gość_ebe5b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie