×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dreamliner dla ANA dopiero w sierpniuBoeing dostarczy pierwszego B787 Dreamliner dla linii All Nippon Airways (ANA) w sierpniu lub wrześniu tego roku. Wcześniej samoloty przejdą testy w Japonii. Jest to bardzo sprytny ruch ze strony producenta ponieważ pod przykrywką testów, które oczywiście są potrzebne do wprowadzenia samolot do użytku, ukrywa kolejne ponad miesięczne opóźnienie w dostawie.

Drugi samolot testowy B787 o oznaczeniu ZA002 przyleci do Japonii 4 lipca. Przez około tydzień będzie on wykonywał loty testowe pomiędzy lotniskiem Tokio Haneda oraz portami lotniczymi w Osace (zarówno Itami i Kansai), Okayama oraz Hiroszima. Cytując producenta będzie to "symulacja w eksploatacji i operacji lotniczej na kilku lotniskach w Japonii".- Przewoźnik bardzo chętnie skorzysta z możliwości wprowadzenia 787 do eksploatacji samolotu w Japonii. Lot testowe zapewnią naszym pracownikom możliwość zdobycia doświadczenia oraz zagwarantują płynne wprowadzenie go do użytku jeszcze w tym roku - powiedział Shinichiro Ito, prezes linii ANA.

Pilotów, personel pokładowy, dział techniczny oraz naziemny czeka dość pracowity tydzień, który pozwoli w praktyce zmierzyć się z samolotem B787.

- Podczas testu w lipcu załogi, dział techniczny i naziemny linii będą wykonywać zadania z zasad pilotażu, konserwacji i serwisowania B787. To będzie typowy sprawdzian obsługi nowego samolotu we flocie. Obsługa hangarowa, konserwacja, holowanie, tankowanie czy też podjazd pod rękawy lotniskowe - wylicza Ito.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie