×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Gdańsku odprawiono 2 miliony!Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy świętował dziś (18.11) jedną z najważniejszych dat w swojej historii. Na lotnisku w Rębiechowie odprawiono w 2010 roku dwa miliony pasażerów.

Uroczystość odbyła się w hangarze lotniczym, do którego przy muzyce, sztucznym dymie oraz efektach świetlnych wprowadzono samolot linii PLL LOT, który do Gdańska przyleciał z Warszawy. Na nieświadomych, do momentu wylądowania w Gdańsku pasażerów wewnątrz hangaru czekał tłum gości, reporterów oraz przedstawicieli gdańskiego lotniska.Na uroczystości nie mogło zabraknąć również patrona lotniska. Prezydent Lech Wałęsa swoim zwyczajem spłatał małego figla organizatorom wydarzenia. W związku ze swoim wyjazdem do Wiednia nie mógł w Gdańsku witać pasażerów uroczystego lotu. Sam był jednym z pasażerów, który jako pierwszy pojawił się na schodach, wysiadając z tego właśnie samolotu.

Wśród pasażerów wylosowanych zostało aż ośmiu symbolicznych „dwumilionowych”. Po losowaniu nagród, którymi były vouchery LOTu, wszyscy wygrani, losujący oraz załoga samolotu stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

- Ostatnią tego typu uroczystość obchodziliśmy 19 października 2006 roku. Wtedy przekroczyliśmy próg jednego miliona obsłużonych pasażerów. Od tamtego czasu cieszymy się wzrostem liczby obsługiwanych pasażerów, który w dniu dzisiejszym osiągnął wartość dwóch milionów. Do końca roku prognozujemy obsłużenie około 2,2 mln pasażerów – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_7e67e - Profil
gość_7e67e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie