Kraków zaoferuje w sezonie letnim 150 połączeń do 33 krajów

27 marca 2024 21:09
Port Lotniczy Kraków-Balice zaoferuje w rozpoczynającym się sezonie letnim 150 połączeń do 33 krajów.
Reklama
Już w najbliższy weekend branża lotnicza rozpoczyna sezon Lato 2024 i tym samym ogłasza wakacyjną ofertę połączeń, obowiązującą do października 2024 r.

- Nowe propozycje krakowskiego lotniska to 150 połączeń do 33 krajów, oferowanymi przez 26 linii lotniczych. W siatce pojawi się 8 nowych destynacji. Nasz bazowy przewoźnik Ryanair uruchomi połączenia do Dubrownika, Faro, Olbii i Triestu. Brussels Airlines powraca po przerwie z połączeniem do Brukseli, zaś od września polecimy z Easy Jetem do Amsterdamu. Na krakowskim lotnisku pojawi się dwóch nowych przewoźników: Air Baltic z połączeniem do Wilna oraz Air Arabia z połączeniem do Szardży
– powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.


Warto zwrócić uwagę także na połączenia krajowe, które w okresie wiosenno-letnim cieszą się powodzeniem wśród pasażerów lajaących z Balic. Oprócz Warszawy, PLL LOT oferuje także połączenie do Bydgoszczy i Olsztyna, a z Ryanairem polecimy do Gdańska i Szczecina.

- W Kraków Airport kilka dni temu powitaliśmy 2 milionowego pasażera i mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku, roku jubileuszowym dla krakowskiego lotniska, przełamiemy barierę 10 milionów pasażerów
- dodaje Włoszek.

W sezonie letnim zostanie zwiększona również częstotliwość niektórych połączeń. Finnair zwiększa częstotliwość połączenia do Helsinek, Lufthansa do Frankfurtu i Monachium, KLM do Amsterdamu oraz FlyDubai do Dubaju, Air Serbia do Belgradu oraz PLL LOT/Turkish Airlines do Stambułu. FlyDubaj ponownie będzie latał na trasie Kraków - Dubaj trzy razy dziennie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy