Okęcie: We wrześniu blisko 1,88 mln pasażerów

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
18 października 2023 11:05
2 komentarze
We wrześniu br. Lotnisko Chopina odprawiło blisko 1,88 mln pasażerów.
Reklama
Statystyki Warszawa (WAW)
 
Z końcem października startuje zimowy rozkład połączeń, w którym pojawi się kilka nowych kierunków lotów. W całym sezonie wakacyjnym czyli od czerwca do końca września z usług stołecznego portu skorzystało ponad 7,5 mln osób. To wynik lepszy o ponad 27 tys. od wyniku rekordowego lata 2019 roku. We wrześniu Lotnisko Chopina odprawiło nieznacznie więcej w odniesieniu do tego samego okresu 2019 roku. Rekordowym dniem miesiąca okazał się 22 września, kiedy to lotnisko obsłużyło ponad 67 tys. podróżnych.

Przez cztery miesiące sezonu urlopowego Lotnisko Chopina odprawiło ponad 1,55 mln pasażerów lotów czarterowych. To wzrost o ponad 23 proc. w porównaniu z tym samym okresem przedpandemicznego 2019 roku. W ostatnim miesiącu trzeciego kwartału 144 tys. użytkowników Lotniska Chopina skorzystało z połączeń krajowych. Port we wrześniu odprawił 1,13 mln podróżnych w ruchu Schengen i 743 tys. w ruchu Non-Schengen.

Wśród najpopularniejszych kierunków podróży z Lotniska Chopina we wrześniu znalazły się: Turcja, Hiszpania, Grecja oraz Niemcy. W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2023 roku pasażerowie ze stołecznego portu najchętniej wylatywali do takich miast jak: Londyn, Antalya, Paryż, Amsterdam i Frankfurt.

Wraz ze zmianą czasu na zimowy pod koniec października zwyczajowo zmienia się też siatka połączeń lotniczych. W nadchodzącym sezonie z Lotniska Chopina uruchomionych zostanie kilka nowych tras. Od końca października liniami Wizz Air z Warszawy polecieć będzie można do Agadiru w Maroko, na pokładzie Sky Express do Aten, a z PLL LOT do Rzymu. Natomiast pod koniec lutego narodowy przewoźnik uruchomi nowe połączenia na trasie Warszawa-Taszkient. Jak co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia kilka dodatkowych połączeń do Dublina wprowadzi Aer Lingus. Jak co roku, powracają też zimowe trasy: WIZZ AIR do Grenoble, Turynu i Werony oraz PLL LOT do Dubaju.

Ostatnie komentarze

andrzejk85 2023-10-24 16:35   
andrzejk85 - Profil andrzejk85
Z utęsknieniem czekamy na CPK, i mam nadzieję, że ten kurnik Chopina zostanie zamknięty, a ziemia oddana developerom.
volare2023 2023-10-21 01:00   
volare2023 - Profil volare2023
Rzutem na taśmę! We wrześniu 2019 liczba obsłużonych pasażerów na Lotnisku Chopina wyniosła ok. 1879000, zatem różnica na korzyść roku bieżącego, to tak naprawdę różnica jednego-dwóch samolotów. Tym bardziej cieszę się z powodzenia, gdyż pozostanie na poziomie niższym od tego sprzed czterech lat wywołałoby niedosyt. Na cztery wakacyjne miesiące, tylko w jednym nie udało się przeskoczyć poziomu z 2019. Jest bardzo dobrze - chyba mało kto spodziewał się, że Lotnisko Chopina z tak dużym (na tle kraju) udziałem przewoźników tradycyjnych, już teraz będzie zrównywać się z okresem przedpandemicznym. Oby był to dobry prognostyk na kolejne miesiące i lata.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy