Wrocław: Nowa linia autobusowa P na lotnisko

3 października 2023 10:56
1 komentarz
W weekend MPK Wrocław uruchomiło nową linię autobusową "P", która kursuje na wrocławskie lotnisko. To pilotażowy projekt - autobusy będą jeździć w soboty i niedziele do końca roku.
Reklama

- Linia P ma możliwie efektywnie połączyć Port Lotniczy z ważnymi centrami przesiadkowymi i centrum miasta. Przez najbliższe 3 miesiące będziemy obserwować, jak linia funkcjonuje. Sprawdzimy rzeczywiste zapotrzebowanie na tę usługę. Na tej podstawie chcemy wspólnie z Wydziałem Transportu zaplanować docelową wersję połączenia - mówi Witold Woźny, prezes MPK Wrocław.

Każde duże, dynamicznie rozwijające się i ważne dla regionu lotnisko musi być jak najlepiej skomunikowane z centrum miasta. Dlatego do dotychczasowej stałej oferty komunikacji miejskiej dokładamy kolejną, tym razem pilotażową linię autobusową, która szybko i sprawnie dowiezie pasażerów do naszego portu lotniczego – wyjaśnia Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektor Wydziału Transportu UM Wrocławia. – Będziemy na bieżąco monitorować zainteresowanie tą linią ze strony pasażerów. Już w przyszłym roku, na podstawie dokładnych analiz, zapadną kolejne decyzje - dodaje.

Rozkład jazdy kursującej w weekendy linii „P” został dostosowany do czasu największego ruchu na lotnisku (pików odlotów i przylotów). Płatność za przejazd linią P będzie wynikała ze standardowego cennika biletów obowiązujących w MPK.

Centrum - Lotnisko

Dworzec Autobusowy – Sucha – Borowska – Peronowa – Kołłątaja – Skargi – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Podwale – pl. Orląt Lwowskich – TAT – Strzegomska –Rondo Rotmistrza Pileckiego - Graniczna – Port Lotniczy.

Lotnisko - Centrum

Port Lotniczy – Graniczna – Rondo Rotmistrza Pileckiego – Strzegomska – TAT – pl. Orląt Lwowskich – Piłsudskiego – Zielińskiego – Swobodna - Sucha - Dworzec Autobusowy.

Szczegółowy rozkład jazdy linii "P" jest dostępny na stronie miejskiego przewoźnika.

Ostatnie komentarze

Andrzejek 2023-11-15 06:59   
Andrzejek - Profil Andrzejek
Z moich obserwacji wynika że pasazerowie lotniska w bardzo małym stopniu korzystają z dojazdu na Lotnisko komunikacją publiczną. Srednio jest to 10% i nie więcej jak 10 pasażerów. Działa już linia LOTNISKO EXPRES i splajtowała bo autobusy jeżdziły prawie puste. Atutem takiego połączenia było by najwyżej dwa przystanki w centrum i czas przejazdu ok. 20 min. Potężnym błędem było by połączenie kolejowe, chyba że tak jak w Rzeszowie tylko krótka odnoga do istniejącej linii połączenie z lokalnymi miejscowościami z których lata najwięcej pasażerów.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy