LOT będzie latał zimą z Radomia oraz zaoferuje więcej rejsów z Katowic

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
22 czerwca 2023 16:38
8 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o zwiększeniu zimą częstotliwości na trasie Warszawa – Katowice oraz kontynuacji w rejsów z Radomia do Paryża i Rzymu.
Reklama
W sezonie zimowym nastąpi wzrost liczby połączeń na trasie Katowice - Warszawa do 21 tygodniowo a w sezonie letnim do 24 tygodniowo. Pasażerowie w wybrane dni tygodnia będą mieć do dyspozycji dodatkowy, czwarty dziennie rejs, wylatujący w godzinach porannych z Katowic i przylatujący z powrotem na Śląsk w godzinach wieczornych. Połączenie rozszerzy możliwości przelotów samolotami LOT-u, zarówno dla pasażerów w ruchu bezpośrednim między Katowicami a Warszawą, jak również dla tych, którzy będą kontynuować swoją podróż przez hub w Warszawie do kierunków w Europie Środkowo-Wschodniej i na kierunkach pozaeuropejskich.

Ponadto narodowy przewoźnik poinformował o kontynuacji w sezonie zimowym trzy razy w tygodniu rejsów z Radomia do Paryża i Rzymu. W okresie od 1 maja do 15 czerwca rejsy do Paryża były wypełnione w 86 proc., z Paryża w 87 proc., a w rejsach do Rzymu 84 proc., podczas gdy na odcinku powrotnym – 86 proc..

- Decyzja o przedłużeniu połączeń z nowego lotniska Warszawa-Radom, oraz o zwiększeniu liczby operacji do kolejnego portu krajowego, została podjęta w związku z bardzo dobrym wypełnieniem samolotów i analizą popytu na tych trasach. Bardzo się cieszę, że możemy naszym pasażerom zaproponować dobry, dopasowany do ich potrzeb rozkład lotów – powiedział Robert Ludera, dyrektor Biura Siatki w PLL LOT.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
krzysiekl 2023-06-28 00:37   
krzysiekl - Profil krzysiekl
z rozkładu na lot.com wynika, że faktycznie może się pojawić połączenie z WAW na FCO.
Nie ma tego w rozkładzie, ale jest już FCO-RDO-FCO.
Przy takim układzie ten samolot musi jakoś na FCO dotrzeć, więc pewnie będzie to lot WAW-FCO.
W przypadku Paryża tak to wygląda: WAW-CDG-RDO-CDG-WAW (z 3h przerwą w RDO o ile tam nie będzie jeszcze jakiś innych lotów).
krzysiekl 2023-06-27 09:24   
krzysiekl - Profil krzysiekl
jsak, Podobno LOT celowo nie uruchamiał FCO z Chopina gdyż obawiał się silnej konkurencji innych linii (=WizzAir) na tej trasie.
Więc mamy taką dziwną sytuację, że na FCO lata tania linia z głównego lotniska i linia sieciowa z lotniska położonego dużo dalej od Warszawy.
Mnie ciekawi jak będzie wyglądać siatka zimowa. Teraz samolot przylatuje wieczorem do Radomia, rano ok 7:30 robi trasy "Wakacyjne" (Warna itp). Potem Rzym i na koniec powrót przez Paryż do Warszawy.
Jak będzie zimą? Zmienią się godziny lotów czy samolot będzie stał kilkanaście godzin w Radomiu? (jak było przez parę tygodni przed uruchomieniem lotów "wakacyjnych"
jsg 2023-06-26 11:33   
jsg - Profil jsg
Na pewno sporo. LOT powinien iść za ciosem i przenieść FCO na Chopina.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama


dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy