KLM wprowadza możliwość rezerwacji z tytułem neutralnym płciowo

23 maja 2023 09:05
1 komentarz
KLM uruchomił usługę korzystania z neutralnych płciowo zwrotów grzecznościowych podczas zakładania rezerwacji. Przewoźnik z Królestwa Niderlandów ma w ten sposób stać się linią przyjazną mniejszościom i odpowiadającą na życzenia swoich klientów.
Reklama
Na początku, usługa została uruchomiona w Niderlandach, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych Ameryki. Podróżni, podczas zakładania rezerwacji, mogą wybrać status pasażera niebinarnego. Dodana została również opcja całkowitego pominięcia zwrotu grzecznościowego. W takiej sytuacji klienci niderlandzkiego przewoźnika będą adresowani po prostu z imienia i nazwiska.

KLM zwócił uwagę, że wprowadzenie statusu podróżnego niebinarnego jest kolejnym dowodem na dążenie niderlandzkiego przewoźnika do stworzenia środowiska przyjaznego mniejszościom. W przeszłości, linia zaprzestała używania zwrotu "Ladies and Gentlemen" podczas powitania na pokładzie, zastępując go neutralnym płciowo określeniem "Passengers". KLM podkreślił, że decyzja o dodaniu niebinarnego zwrotu grzecznościowego podczas zakładania rezerwacji została podjęta również u sojuszników tj. Delta Air Lines oraz Virgin Atlantic. Zmianę poparła również IATA.


- Nasi pasażerowie pochodzą z każdego zakątka świata i różnych kręgów kulturowych. Ważnym jest więc stworzenie środowiska, w którym podróżni mogą czuć się docenieni i szanowani - przekazał niderlandzki przewoźnik.

- KLM stara się dostosowywać do zmieniającego się społeczeństwa. Jednocześnie, pasażerowie muszą czuć się u nas bezpieczenie, jak w domu. Cieszę się, że udało się wprowadzić zmianę w adresowaniu naszych klientów. Powinni mieć oni pełen wybór w tym zakresie. Koniec końców, to część ich tożsamości, a tożsamość jest jedną z najważniejszych kwestii - powiedział Boet Kreiken z KLM.

Przewoźnik podał, że zaraz po wprowadzeniu usługi, skorzystało z niej kilkuset klientów.

Fot.: KLM
Tagi
klm holandia

Ostatnie komentarze

BCN 2023-05-24 14:25   
BCN - Profil BCN
Brawo!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy