Wizz Air wciąż bez pozwolenia na realizację lotów do Erywania

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
30 marca 2023 09:00
2 komentarze
Urząd Lotnictwa Cywilnego potwierdził, że decyzja ws. wydania upoważnienia linii Wizz Air do wykonywania przelotów z Polski do Armenii wciąż nie została wydana. Przewoźnik zaplanował inaugurację połączenia z Katowic do Erywania na 29 kwietnia 2023 roku.
Reklama
Po przeszło trzech miesiącach od złożenia wniosku w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego i ogłoszeniu nowego połączenia z Katowic do Erywania, linia Wizz Air wciąż nie ma pewności, że do inauguracji faktycznie dojdzie. Pierwsi podróżni mają odlecieć ze Śląska do Armenii już za miesiąc, ale ULC nie podjął jeszcze decyzji ws. wydania upoważnienia węgierskiemu przewoźnikowi do realizowania regularnych przewozów na trasach z Polski do Armenii.


- Postępowanie nie zostało jeszcze zakończone. Sprawa jest w toku, a sama decyzja wciąż nie została wydana - potwierdziło w odpowiedzi na nasze zapytanie biuro prasowe ULC. Regulator dodał, że Wizz Air złożył wniosek w dniu 16 stycznia 2023 roku.

Oznacza to, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni niewiele się zmieniło. 16 marca 2023 roku ULC wydał niemal identyczną, równie lakoniczną informację. W oczekiwaniu na wiążącą decyzję ULC, Wizz Air prowadzi sprzedaż biletów na inaugurację połączenia z Katowic do Erywania po zawyżonych cenach i z wyjaśnieniem, że trasa wciąż czeka na zgodę administracyjną. Cena inauguracyjnego rejsu wynosi teraz 1,6 tys. złotych w podstawowej taryfie, a cena następnej z kolei rotacji wyraźnie mniej, bo tylko 379 złotych.

Ostatnie komentarze

micho80 2023-03-31 14:21   
micho80 - Profil micho80
Jak widzę, ULC postanowił chyba rozpocząć wojnę z lotniskiem w Pyrzowicach. Ludzie w ULC nie dorośli chyba do sprawowania poważnych funkcji w takiej instytucji. Brawo ULC , ciekawe jak długo jeszcze będziecie się ośmieszać w tej sytuacji z Kato? Już loty do Turcji przez TA z LOTem już zabraliście
Kosmita 2023-03-30 12:10   
Kosmita - Profil Kosmita
Z KRK otworzą pewnie...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama