Co z trasą z Katowic do Erywania? Wizz Air czeka na decyzję

16 marca 2023 09:30
Wizz Air zapowiedział otwarcie połączenia z Katowic do Erywania bez otrzymania wymaganego pozwolenia Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Okazało się, że pomimo wielomiesięcznego oczekiwania na aprobatę regulatora, zgoda wciąż nie została wydana. Przewoźnik jest jednak dobrej myśli.
Reklama
26 stycznia 2023 r. przewonik ogłosił dodanie do swojej siatki połączeń kierunku Katowice - Erywań. Trasa miała zostać zainaugurowana 29 kwietnia br. i wykonywana z częstotliwością dwóch lotów tygodniowo. Szybko okazało się jednak, że węgierski przewoźnik w momencie ogłoszenia połączenia nie dysponował wymaganą zgodą Urzędu Lotnictwa Cywilnego na realizowanie bezpośrednich rejsów z Polski do Armenii. Mimo tego, Wizz Air rozpoczął sprzedaż biletów, zaznaczając, że możliwość wykonywania lotów na tej trasie jest zależna od pozwolenia regulatora.

Do startu połączenia został nieco ponad miesiąc, a decyzji ULC wciąż nie ma. Wizz Air zadecydował o zawieszeniu kierunku w swoich systemach rezerwacyjnych - trasa wciąż jest widoczna, lecz bez możliwości zakupu biletów.


- Informujemy, że postępowanie w sprawie wydania upoważnienia przewoźnikowi Wizz Air Hungary Ltd. do wykonywania regularnych przewozów na trasach pomiędzy Polską a Armenią nie zostało jeszcze zakończone. Sprawa jest w toku, a decyzja nie została jeszcze wydana - przekazał Urząd Lotnictwa Cywilnego w komunikacie prasowym.

Linia jest jednak dobrej myśli i zapewnia, że spodziewa się pozytywnej decyzji w najbliższych dniach, może tygodniach. Inauguracja połączenia z Katowic do Erywania ma się więc odbyć planowo, 29 kwietnia br.

- Spodziewamy się otrzymania decyzji od Urzędu Lotnictwa Cywilnego wkrótce. Aby zapewnić transparentność naszym pasażerom, w systemie rezerwacyjnym znalazła się informacja, że trasa ta oczekuje na zatwierdzenie regulatora - poinformowało biuro prasowe przewoźnika w rozmowie z Fly4Free.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy