ULC: Wizz Air nie ma upoważnienia na trasę z Katowic do Armenii

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
28 stycznia 2023 12:23
Urząd Lotnictwa Cywilnego przekazał, że linia Wizz Air wciąż nie posiada wymaganego upoważnienia do realizowania bezpośrednich lotów z Polski do Armenii. Trasę z Katowic do Erywania zapowiedziano dwa dni temu (26.01), a jej inaugurację przewidziano na kwiecień br.
Reklama
Trasa linii Wizz Air z Katowic do Erywania, ogłoszona dwa dni temu (26.01) przez pyrzowicki port, miała być jednym z hitów sezonu. Przewoźnik przewidział realizację na tym kierunku dwóch rejsów tygodniowo, oczekując dużej popularności rotacji na Kaukaz.

- Cieszę się, że Wizz Air ciągle rozwija swoją ofertę z pyrzowickiego lotniska. Katowice Airport będą jedynym portem regionalnym w Polsce z trasą do Erywania. Nie mam wątpliwości, że to połączenie będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem m.in. wśród Ormian mieszkających i pracujących w Polsce - mówił podczas zapowiedzi rotacji Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A.


Okazało się, że węgierski przewoźnik pospieszył się z informacją o nowej trasie, zapominając o... upoważnieniu od Urzędu Lotnictwa Cywilnego na realizację tych lotów. Komunikat ws. ogłoszenia połączenia z Katowic do Erywania wydał sam regulator. ULC podkreślił, że zgoda wciąż nie została udzielona, choć linia Wizz Air już o nią wystąpiła. Proces trwa.

- W związku z upublicznieniem planów węgierskiego przewoźnika lotniczego Wizz Air Hungary Ltd. dotyczących rozpoczęcia wykonywania regularnych przewozów lotniczych na trasach z Polski do Armenii (Katowice - Erywań), Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego informuje, iż Wizz Air Hungary Ltd. nie posiada aktualnie wymaganego Upoważnienia do wykonywania ww. przewozów, o którym mowa w art. 191 ust. 2 ustawy Prawo lotnicze. Postępowanie administracyjne w zakresie wydania ww. Upoważnienia zostało już wszczęte na wniosek przewoźnika Wizz Air Hungary Ltd. Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego pozostaje w kontakcie z ww. przewoźnikiem - brzmi komunikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama