Ta linia chce być jak Emirates i Qatar Airways

16 marca 2023 11:13
Arabia Saudyjska chcą stanąć w szranki z takimi potęgami lotniczymi jak Emirates i Qatar Airways. Powołanie do życia linii lotniczej Riyadh Air ogłosił saudyjski książę Muhammad bin Salman.
Reklama
Książę Arabii Saudyjskiej Mohammed bin Salman ogłosił w niedzielę utworzenie Riyadh Airlines, nowej linii lotniczej, która ma służyć jako konkurencyjna siła w regionie. Tony Douglas, weteran branży, został mianowany na szefa nowej linii lotniczej. Riyadh Airlines ma konkurować z regionalnymi węzłami transportowymi i podróżniczymi.

Linia ogłosiła zamówienie na 39 samolotów Boeing 787-9, które staną się częścią floty. Zamówienie obejmuje opcję zakupu dodatkowych 33 samolotów, co daje łącznie 72 maszyny. Nowy arabski przewoźnik lotniczy, który rozpoczął działalność w ostatni weekend, ma na celu połączenie Arabii Saudyjskiej z resztą świata. Nowa flota samolotów Linia ogłosiła również plany rozbudowy swojej floty poprzez zakup dodatkowych samolotów w najbliższych latach.


Przedsiębiorstwo będące własnością Publicznego Funduszu Inwestycyjnego (PIF) ma na celu świadczenie usług transportu lotniczego do ponad 100 miejsc na całym świecie. Siedziba firmy znajduje się w stolicy i największym mieście kraju - Rijadzie. Boeing w oświadczeniu poinformował, że Arabia Saudyjska podpisała umowę, która ma na celu przekształcenie kraju w globalny hub lotniczy.

Saudi Arabia Airlines i Riyadh Airlines podpisały umowę na zakup łącznie 78 boeingów 787. Zakup ten zwiększy flotę obu firm i poprawi wydajność usług. Umowa jest ważnym krokiem w kierunku rozszerzenia obecności obu linii lotniczych na rynku międzynarodowym.

Arabia Saudyjska chce obsłużyć około 330 milionów pasażerów i przyciągnąć 100 milionów turystów do końca dekady. Oczekuje się, że nowa linia przyczyni się do około 20 miliardów dolarów do PKB Arabii Saudyjskiej bez ropy naftowej i może stworzyć ponad 200 tys. miejsc pracy, zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio. Pomoże to stymulować wzrost gospodarczy w regionie i zwiększyć turystykę. Wszystko jest zgodne z programem "Vision 2030", którego celem jest dywersyfikacja gospodarki narodowej od wyłącznego uzależnienia od ropy naftowej.

Rijad planuje rozszerzyć usługi międzynarodowego ruchu pasażerskiego o nową linię lotniczą, która będzie konkurować z Emirates Airlines, Etihad Airways i Qatar Airways. Stworzenie nowego frontu w intensywnej regionalnej konkurencji o międzynarodowy ruch pasażerski.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy