A jednak! Turkish również poleci z Krakowa do Stambułu

9 marca 2023 20:44
10 komentarzy
W systemie rezerwacyjnym Turkish Airlines pojawiły się dziś (9.03) loty z Krakowa do Stambułu. Przewoźnik będzie obsługiwał trzy rejsy w tygodniu, które uzupełnią ofertę LOT-u na tej trasie.
Reklama
Wraz z ogłoszonym dziś nowym połączeniem LOT-u, z Krakowa do Stambułu będzie można polecieć aż 6 razy w tygodniu. Tak jak zapowiedział polski przewoźnik nowe połączenie będzie realizowane we współpracy z Turkish Airlines w ramach partnerstwa sojuszu Star Alliance. Turecka linia niezwłocznie wprowadziła połączenie do swojego systemu rezerwacyjnego.

Turkish będzie operował na trasie Kraków - Stambuł trzy razy w tygodniu; w poniedziałki, środy i piątki. Pierwszy rejs zaplanowano na 1 maja br. Loty odbywać się będą na pokładzie boeinga 737-900 zabierającego na pokład 16 pasażerów w klasie biznes oraz 135 pasażerów w klasie ekonomicznej.

W poniedziałki wylot ze Stambułu zaplanowano na godzinę 18:20, lądowanie w Krakowie na 19:30, samolot wyruszy w drogę powrotną o 20:20, by wylądować w Turcji o 23:35. W środy i piątki start boeinga 737-900 do Krakowa zaplanowano na 7:20 a lądowanie w Balicach na 8:30, po 50 minutach maszyna wystartuje w stronę Stambułu, gdzie lądowanie zaplanowano na 12:35.

Rejsy LOT-u będą odbywać się we wtorki, czwartki i niedziele, zaś Turkisha w poniedziałki, środy i piątki. Sobota będzie jedynym dniem bez lotów do Stambułu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
BCN 2023-03-17 10:49   
BCN - Profil BCN
To było do przewidzenia, że TK pojawi się w KRK zamiast KTW. Tyle lat ile się starli by móc latać z KRK byłoby marnotrawstwem...
krzysiekl 2023-03-13 10:52   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@Anesthesia
Także uważam, że TK woli Kraków od Katowic.
Co do otwartego nieba z Turcją to przede wszystkim mielibyśmy loty tanich linii: Ryanair, WizzAir ale także turecki Pegasus.
TK jako taki nie jest mi potrzebny bo do Azji czy Afryki i tak można latać innymi liniami, choć im więcej linii lata tym większa szansa na tańsze bilety. Jednak konkurencja i tak u nas ceny biletów np. do Azji są niższe niż np. z Austrii gdzie TK i Pegasus latają ile chcą.
Natomiast ceny biletów do Istambułu to zupełnie inna historia: z Polski jest bardzo drogo. LOT na tym zyskuje, skoro to jego jedna z najlepszych tras. Dla mnie to o tyle ok, że może dzięki temu mniej naszych podatków potrzebuje...
Anesthesia 2023-03-12 22:18   
Anesthesia - Profil Anesthesia
Oddawanie rynku Turkom..? Ludzie latają stąd, skąd jest im wygodniej, niestety jeśli lepszy lot jest z BER, to i BER się wybiera. Od ilu lat Turkish prosił się o KRK? Od ilu lat wymieniał Balice jako jeden z głównych celów nowych destynacji w Europie? A co LOT ma do zaoferowania Polakom? 20% destynacji TK w Azji i 0% destynacji TK w Afryce. LOT w kwestii KRK zachowywał się jak pies ogrodnika, sam nie polecę, ale Turkisha nie wpuszczę. Popatrzmy na mapę destynacji TK w Europie. Nie piszę o zachodnich państwach, ale Bułgaria - dwa miasta, Rumunia - trzy miasta, Ukraina przed wojną - chyba sześć miast.., no a Polska??? Państwo w EU, pretendujące do najsilniejszego w regionie - całe jedno miasto, i to na ~38 mln ludzi... To kpina, że przez tyle lat blokowano Turkish, WMAWIAJĄC opinii publicznej, że ' bo umowy nie puszczają'. W państwie, w którym ustawy da się w 24h zmieniać od zera, przez naście nie wydaje się zgody na otwarcie połączenia z regionalnego portu lotniczego ze Stambułem, które jest wielką szansą na dalszy rozwój dla lotniska i miasta. I zwykłe udogodnienie dla ludzi, no ale ludzie mają latać LOTem z Warszawy, a nie jakimiś islamskimi liniami z regionów. Gdyby TK latał w Polsce tam, gdzie chciał od początku, możnaby było lecieć do IST z WAW, KRK, GDN, WRO, może KTW też. Jestem z małopolski, dla mnie to bardzo dobra wiadomość, ale jeszcze się za bardzo nie cieszę na 'otwarcie' połączenia, bo znając nasz kraj, do maja jest bardzo dużo czasu i tu jeszcze wszystko może się zdarzyć.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy