Wrocław planuje obsłużyć 3,5 mln pasażerów w 2023 roku

17 lutego 2023 10:00
Lotnisko we Wrocławiu odprawiło w ub. miesiącu przeszło 200 tys. pasażerów. Jeśli trend się utrzyma, wrocławski port spodziewa się obsłużyć nawet 3,5 mln osób w całym roku.
Reklama
Jak przekazaliśmy tydzień temu, lotnisko w Strachowicach odprawiło w ub. miesiącu przeszło 200 tys. podróżnych. Dużą popularnością cieszyła się Europa Południowa. Podróżnych nie brakowało na trasach do Włoch (Rzym, Neapol i Palermo), Hiszpanii (Malaga, Alicante) oraz na Cypr (Pafos, Larnaka). Słoneczną Italię odwiedziło w ub. miesiącu prawie 24 tys. podróżnych. W czołówce najbardziej obleganych połączeń znalazło się też Porto, które odwiedziło ponad 3 tys. osób. Warto dodać, że była to nowość w zimowej ofercie wrocławskiego lotniska.


Choć połączenia sezonowe każdego roku przyciągają tłum turystów, wrocławska siatka lotów nadal opera się na całorocznych trasach migracyjnych. Nic więc dziwnego, że aż 56 tys. osób skorzystało z rejsów do Wielkiej Brytanii (m.in. do Londynu, Edynburga i Manchesteru). Oferta niskokosztowa stanowiła niemal 73 proc. całego wrocławskiego oferowania w ub. miesiącu. Z połączeń regularnych skorzystało 40 tys. pasażerów, a z rotacji czarterowych - 8 tys. podróżnych.

Wynik z ub. miesiąca dał nadzieję władzom lotniska na poprawę ubiegłorocznego rezultatu (2,9 mln obsłużonych pasażerów). Wrocław ma nadzieję na przyjęcie w trwającym roku kalendarzowym nawet 3,5 mln podróżnych, odnotowując rekord.

- W ub. roku udało się zbliżyć do przedpandemicznych poziomów ruchu pasażerskiego. Zakładam, że w tym roku uda się do tego wyniku zbliżyć, a może nawet go przebić. Liczę na 3,5 mln obsłużonych osób - zadeklarował Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Z pomocą w osiągnięciu tego ambitnego celu ma przyjść rozbudowana oferta połączeń wakacyjnych. Inauguracja sezonu letniego nastąpi już za nieco ponad miesiąc.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy