Nowa trasa Turkish Airlines z Katowic bramą do Azji

22 grudnia 2022 09:00
1 komentarz
Uruchomienie połączenia z Katowic do Stambułu przez linię Turkish Airlines będzie ważnym elementem rozwoju siatki pyrzowickiego portu. Pasażerowie ze Śląska zyskają nie tylko bezpośrednią rotację do Stambułu, ale dostęp do niezliczonych opcji przesiadkowych, przede wszystkim do Azji.
Reklama
3 marca 2023 roku linia Turkish Airlines uruchomi bezpośrednią trasę z Katowic do Stambułu. W szczycie przyszłorocznego sezonu wakacyjnego samolot Airbus A320 w malowaniu tureckiego przewoźnika będzie obsługiwał kierunek z częstotliwością jednego lotu dziennie. Lądowania w Turcji zaplanowano na godzinę 12:30 lub 23:20 (sobota), natomiast powrót ze Stambułu przewidziano na godzinę 8:05 lub 17:55 (sobota).
Sprawdziliśmy potencjał tranzytów przez Turcję. Nasz przykładowy wylot z Katowic ma miejsce 1 lipca 2023 roku z powrotem po tygodniu, czyli 8 lipca 2023 roku. Sugerując się położeniem geograficznym Stambułu, na szczególną uwagę zasługują azjatyckie kierunki przesiadkowe Turkish Airlines. W konsekwencji, w poniższym, uproszczonym zestawieniu na próżno można szukać atrakcyjnych opcji tranzytowych do Ameryki Północnej i Południowej oraz Afryki.


Rozkład rejsów z Katowic do Stambułu umożliwia komfortową przesiadkę m.in. w przypadku wyjazdu ze Śląska na Sri Lankę. Czas na zmianę samolotu wynosi w tym przypadku 3 godz. i 35 min. Jako, że przelot do Colombo odbywa się z międzylądowaniem na Malediwach, również i ten kierunek (Malé) stoi przed katowickimi pasażerami otworem. Nie dłużej niż 3 godz. i 25 min. może też trwać przesiadka do Bangkoku, a jeszcze krócej (3 godz.) do Kuala Lumpur. W tych przedziałach mieści się również tranzyt do Indonezji (Dżakarta oraz Bali). Podróż do Singapuru oznacza 3 godz. i 50 min. transferu, natomiast wycieczka do Manili to 4 godz. tranzytu. W przypadku lotów powrotnych ze wspomnianych kierunków czas przesiadki można często skrócić do niecałych dwóch godzin, w zależności od połączenia.

Pomijając rozbudowaną siatkę połączeń samej linii Turkish Airlines, Stambuł jest bazą jednego z największych portów lotniczych w tej części świata, z którego usług korzystają dziesiątki przewoźników. W ub. roku turecki port uplasował się nawet na pierwszym miejscu na liście najbardziej obleganych lotnisk na Starym Kontynencie, wyprzedzając m.in. Londyn, Amsterdam i Paryż.

Nie ulega wątpliwości, że nowa trasa Turkisha mocno wzbogaci portfolio lotniska w Pyrzowicach. Stanie się to za sprawą atrakcyjności Stambułu nie tylko jako kierunku docelowego ale również przesiadkowego dla wielu turystów wybierających się m.in. z Katowic do Azji. Poza Śląskiem, linia jest obecna w Polsce tylko na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Ostatnie komentarze

micho80 2022-12-22 15:11   
micho80 - Profil micho80
Loty z Katowic do Stambułu to brama dla ludzi z prawie całej południowej Polski a nie tylko dla ludzi ze Śląska
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy