Turkish Airlines poleci z Katowic do Stambułu. Bilety już w sprzedaży

21 grudnia 2022 14:43
2 komentarze
To już pewne! Lotnisko w Pyrzowicach będzie drugim portem lotniczym w Polsce, na którym pojawią się samoloty w malowaniu Turkish Airlines. Turecka linia poleci do Stambułu.
Reklama
Nieco ponad tydzień temu Pasazer.com, jako pierwszy informował, że narodowy przewoźnik Turcji, zacznie latać ze Stambułu do Katowic. Ogłoszenie o nowym połączeniu pojawiło się w systemach informatycznych tureckiej giełdy.

Już 3 marca 2023 roku turecka linia uruchomi regularne loty z pyrzowickiego lotniska do Stambułu, umożliwiając pasażerom ze Śląska dostęp do bogatej siatki połączeń przewoźnika. Loty odbywać się będą pięć razy w tygodniu; w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i soboty. Od lipca przewoźnik zaoferuje loty 7 dni w tygodniu.

Loty odbywać się będą na pokładzie airbusa A320. Samolot wystartuje z nowego lotniska w Stambule o godzinie 8:05, by wylądować w Pyrzowicach o 8:20, w drogę powrotną uda się o 9:10, by wylądować na największym lotnisku w Turcji o 12:30. Tylko w soboty samoloty Turkisha, operować będą według innego rozkładu; wylot ze Stambułu zaplanowano na 17:55 a lądowanie w Katowicach na 18:10. Z Pyrzowic samolot wystartuje o 19:00, by dotrzeć do Stambułu o 23:20. Lot potrwa niespełna dwie i pół godziny.

Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie internetowej linii lotniczej. Cena za lot w jedną stronę zaczyna się od 940 zł.

- To ważna informacja dla rozwoju Katowice Airport, po raz pierwszy Turkish Airlines zaoferuje regularne połączenie do Stambułu z polskiego lotniska regionalnego. To także bardzo dobra wiadomość dla województwa śląskiego, nowa trasa ułatwi kontakty biznesowe i naukowe oraz pozytywnie wpłynie na rozwój ruchu turystycznego. Pasażerowie uzyskają także dostęp do siatki połączeń, którą Turkish Airlines oferuje ze swojego nowoczesnego lotniska w Stambule – komentuje Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A.

Od dawna Turkish Airlines starał się o rejsy ze Stambułu do Krakowa, ale bilateralna umowa lotnicza pomiędzy Polską a Turcją wymaga wzajemnych uzgodnień i LOT nie wyrażał zgody na jej rozszerzenie, bo sam wykonuje rejsy jedynie do Stambułu. Zgoda na loty z Katowic jest zatem rodzajem kompromisu, który ma złagodzić turecką presję.

Ostatnie komentarze

JackStrong 2022-12-21 23:25   
JackStrong - Profil JackStrong
Celnie to ująłeś "pełniący obowiązki Krakowa"!
lysypiotr76 2022-12-21 23:03   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
To tylko w zastępstwie Krakowa. Można by napisać że KTW stały się ,,pełniącym obowiązki KRK ''. Lotnisko najbliżej Krakowa więc turecki przewoźnik wziął co mógł.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy