Kraków: 600 tys. pasażerów w listopadzie

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
01 grudnia 2022 12:27
W przedostatnim miesiącu 2022 r. w Balicach obsłużono niespełna 600 tys. podróżnych.
Reklama

Statystyki Kraków (KRK)
W listopadzie br. z usług krakowskiego lotniska skorzystało 596 tys. pasażerów, czyli o 13 proc. mniej w stosunku do listopada 2019 roku, ale już o 30 proc. więcej w stosunku do listopada 2021 roku! Łącznie od początku 2022 roku obsłużono niespełna 6,7 mln pasażerów!

- Gdy minęły wakacje, które na krakowskim lotnisku okazały się frekwencyjnym sukcesem, uważnie przyglądamy się jak po pandemii konsekwentnie odbudowuje się ruch pasażerski w miesiącach jesienno-zimowych - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. - Liczymy, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, uda nam się przywitać 7 milionowego pasażera i z nadzieją na kolejne osiągnięcia rozpocząć Nowy Rok 2023 - dodał Włoszek.


Z innych wydarzeń listopada w dniu 22.11 w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport podpisana została umowa na budowę nowego terminala cargo oraz obiektów i infrastruktury towarzyszącej na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Balice sp. z o.o. Wykonawcą robót budowlanych będzie firma Mostostal Warszawa S.A. z siedzibą w Warszawie. Nowy terminal zlokalizowany będzie przy drodze wojewódzkiej nr 774 w odległości ok. 1 km od obecnego terminala cargo i terminala pasażerskiego. Budowa nowego terminala cargo umożliwi zwiększenie obsługi cargo w MPL do ok. 8 tys. ton rocznie. Ponadto nowa lokalizacja terminala cargo pozwoli na wyprowadzenie ruchu samochodów ciężarowych poza bezpośrednie sąsiedztwo wjazdu na lotnisko, a tym samym na poprawę warunków dojazdu do terminala pasażerskiego.

Fot.: Materiały prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama