Będzie trasa z Wrocławia do Seulu?

1 grudnia 2022 09:00
Dolnośląska Misja Gospodarcza w Seulu, w skład której wchodzi m.in. wrocławskie lotnisko, zabiega o uruchomienie bezpośrednich lotów z Wrocławia do Korei Południowej. Połączenie ma być priorytetem władz samorządowych w kontekście zacieśniania partnerstwa z azjatyckimi podmiotami gospodarczymi.
Reklama
Ponad pół tysiąca firm z kapitałem koreańskim działa obecnie na terenie naszego kraju, z czego prawie połowa ma swoją siedzibę na Dolnym Śląsku. Województwo jest domem dla wielu inwestycji m.in. LG, czyli gigantycznego przedsiębiorstwa południowokoreańskiego operującego przede wszystkim w sektorze elektroniki. Nic więc dziwnego, że w kręgu zainteresowań wrocławskiego lotniska jest uruchomienie bezpośrednich lotów do Seulu. Samorząd zorganizował w tej sprawie specjalną misję gospodarczą, która zaowocowała rozmowami z przedstawicielami Incheon Airport w Seulu.

- Większość Koreańczyków mieszkających w Polsce osiedliła się we Wrocławiu i jego okolicach. Seul jest obecnie głównym kierunkiem azjatyckim z Wrocławia. Nasze statystyki wskazują na to, że warto już teraz uruchomić bezpośrednie połączenie do Korei Południowej - wskazał Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.


- Relacje biznesowe układają się bardzo dobrze. W trakcie delegacji przedstawiono koreańskim przedsiębiorcom potencjał Dolnego Śląska i inwestycje już zrealizowane w naszym regionie. Wierzę, że współpraca będzie owocna i nasza inicjatywa uzyska wsparcie seulskiego lotniska. Regularne połączenia na tej trasie mogą przynieść duże korzyści - dodał Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Seul jest najpopularniejszym kierunkiem azjatyckim wśród wrocławskich pasażerów. W ciągu roku do Korei Południowej wybiera się nawet 25 tys. podróżnych. Zainteresowani muszą decydować się na podróż z przesiadką, najczęściej w Warszawie. Potencjał połączenia z Wrocławia do Seulu dostrzega samo południowokoreańskie lotnisko.

- Dane przemawiają na korzyść Wrocławia. Wcześniej trzeba jednak pomyśleć o rozbudowie lotniska oraz rozmowach na poziomie rządowym - uspokaja Kyung Wook Kim z Incheon Airport.

Obecnie z Polski do Korei Południowej można polecieć bezpośrednio tylko z warszawskiego Lotniska Chopina na pokładach Polskich Linii Lotniczych LOT. Przewoźnik lata do Seulu również z Budapesztu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy