Air Serbia odebrała drugiego airbusa A330

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
23 listopada 2022 09:30
Wczoraj (22.11) linia Air Serbia odebrała drugi samolot Airbus A330-200. Samolot dotarł do Belgradu po locie technicznym z Nowego Jorku. Maszyna pozwoli serbskiemu przewoźnikowi na zwiększenie międzykontynentalnej siatki połączeń.
Reklama

Wczoraj (22.11) chwilę po godzinie pierwszej w Belgradzie wylądował drugi airbus A330-200 dla linii Air Serbia. Samolot dotarł do Serbii po wielogodzinnym locie technicznym z Nowego Jorku w Stanach Zjednoczonych. Egzemplarz o znakach rejestracyjnych YU-ARC latał w przeszłości dla linii South African Airways, a teraz będzie służył serbskiemu przewoźnikowi, umożliwiając mu rozwój międzykontynentalnej siatki połączeń.


Obecnie linia Air Serbia realizuje połączenia dalekodystansowe jedynie do amerykańskiego Nowego Jorku, lecz jeszcze w tym roku zostanie zainaugurowana trasa do chińskiego Tianjin. Z kolei w przyszłym roku linia Air Serbia premierowo pojawi się w Chicago.

Linia Air Serbia ma za sobą bardzo udane miesiące. Przewoźnik skrzętnie wykorzystał rosyjsko-zachodni konflikt w lotnictwie cywilnym i wbrew europejskim partnerom nie tylko utrzymał, ale i zwiększył oferowanie na najpopularniejszych trasach do Rosji. Tym samym Belgrad stał się bramą dla Rosjan podróżujących na zachód. Wzrost popularności serbskiego przewoźnika pozwolił mu na znaczną ekspansję: uruchomiono połączenia m.in. do Bolonii, Bari, Hannoveru, Lyonu, Norymbergi, Salzburga, Triestu, Walencji oraz Soczi i Kazania. Kolejnym krokiem w rozwoju linii Air Serbia jest właśnie otwarcie nowych tras dalekodystansowych.

Poprzednia maszyna Airbus A330-200 o znakach rejestracyjnych YU-ARB trafiła do Belgradu w 2021 roku. Samolot otrzymał nazwę „Nikola Tesla”.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama