Europejskie nowości od linii PLAY

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
08 listopada 2022 10:00
Islandzka linia PLAY uruchomi połączenia do Hamburga i Sztokholmu w przyszłym sezonie wakacyjnym. Rozkład obu europejskich rotacji dopasowano z myślą o pasażerach przesiadających się do Stanów Zjednoczonych w Reykjaviku. Połączenia będą realizowane samolotami Airbus A320neo.
Reklama
Kilka dni temu (24.10) islandzka linia PLAY zapowiedziała uruchomienie rotacji z Reykjaviku do Aten. Trasa wystartuje 2 czerwca 2023 roku i nie będzie jedyną letnią nowością w ofercie przewoźnika. Jeszcze wcześniej zainaugurowane zostaną dopiero co ogłoszone połączenia do Hamburga i Sztokholmu. Trasa do Szwecji zostanie otwarta 31 marca 2023 roku i będzie realizowana czterokrotnie w ciągu tygodnia, z kolei rotacja do Niemiec zostanie zainaugurowana 16 maja 2023 roku z częstotliwością trzech rejsów tygodniowo. Oba połączenia będą wykonywane samolotami wąskokadłubowymi Airbus A320neo.


- Z każdą nową rotacją, linia PLAY trafnie diagnozuje potrzebę europejskiego rynku. Pasażerowie domagają się tanich lotów do Stanów Zjednoczonych, a islandzki przewoźnik może im to zaoferować. Jednocześnie, Amerykanie zyskają dostęp do nowych, atrakcyjnych miast w Europie - powiedział Birgir Jónsson, CEO linii PLAY.

Linia PLAY przygotowuje się do pracowitego sezonu letniego. Islandzki przewoźnik zaplanował w sumie sześć letnich nowości. Poza trasami do Hamburga i Sztokholmu, linia PLAY uruchomi połączenie do wspomnianych już Aten. W ofercie pojawi się również Genewa i Porto, a także Waszyngton Dulles. Rotacja do Waszyngtonu będzie czwartą (po Baltimore, Stewart i Bostonie) trasą transatlantycką w siatce przewoźnika.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama