Linia PLAY poleci do Aten

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
24 października 2022 11:00
Islandzka linia PLAY zapowiedziała uruchomienie lotów z Reykjaviku do Aten. Inauguracyjna rotacja zostanie zrealizowana 2 czerwca 2023 roku. W ten sposób pasażerowie z Aten zyskają możliwość niskokosztowego przelotu do Stanów Zjednoczonych z przesiadką na Islandii.
Reklama

Linia PLAY, która powstała w 2019 roku na Islandii, realizuje szereg niskokosztowych połączeń średniodystansowych do najważniejszych stolic europejskich, łącząc je z czterema miastami w Stanach Zjednoczonych dzięki jednej przesiadce w Reykjaviku. W przyszłorocznym rozkładzie lotów islandzkiego przewoźnika znajdzie się nowa trasa do greckich Aten. W ten sposób pasażerowie z Grecji zyskają możliwość komfortowego przelotu do Ameryki Północnej z przesiadką na Islandii.


- Nie mogę się doczekać inauguracji tego nowego połączenia i wielu na pewno się ze mną zgodzi. To bardzo ciekawa i atrakcyjna propozycja. Mieszkaniec Islandii będzie mógł polecieć na wypoczynek do Aten, a mieszkaniec Aten zyska nie tylko trasę na Islandię, ale i dalej: do Stanów Zjednoczonych. To znakomita okazja dla wszystkich turystów - powiedział Birgir Jónsson, CEO linii PLAY.

Trasa z Reykjaviku do Aten zostanie zainaugurowana 2 czerwca 2023 roku i będzie realizowana dwukrotnie w ciągu tygodnia do końca października przyszłego roku. W tym okresie linia PLAY będzie operowała w sumie 10 samolotami Airbus A320neo oraz Airbus A321neo.

Kilka tygodni temu islandzki przewoźnik zapowiedział również uruchomienie bezpośrednich rejsów z Reykjaviku do portugalskiego Porto. W ofercie lotów dalekodystansowych znajdują się transatlantyckie połączenia do Nowego Jorku, Waszyngtonu, Baltimore oraz Bostonu w Stanach Zjednoczonych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama