Linia PLAY rozważa zakup samolotu Airbus A321XLR

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
27 sierpnia 2022 10:30
Linia PLAY przekazała, że poważnie rozważa zakup samolotu Airbus A321XLR. Maszyna może być ważną częścią strategii islandzkiego przewoźnika w najbliższych latach. Póki co, linia PLAY skupia się na rozwoju istniejącej floty samolotów Airbus A320neo i Airbus A321neo.
Reklama

Linia PLAY intensywnie się rozwija. Choć przewoźnik rozpoczął swoją działalność niespełna dwa lata temu, linia zdążyła już uruchomić szereg połączeń transatlantyckich z Reykjaviku do Stewart, Baltimore i Bostonu. Niedługo ma wystartować także rotacja do Waszyngtonu. Pomimo udanej inauguracji wielu tras i satysfakcjonujących wyników finansowych, nie obyło się bez kryzysu. W pewnym momencie linia PLAY zrezygnowała nawet z odbioru jedynego samolotu Airbus A321neoLR, co uniemożliwiło realizację ambitnych planów w postaci uruchomienia bezpośrednich lotów na Florydę.


Zdaje się, że islandzki przewoźnik wciąż rozważa możliwość pozyskania samolotu w wersji -LR lub -XLR. Nie nastąpi to jednak w najbliższych latach. Póki co, linia PLAY chce skupić się na wzbogaceniu swoich zasobów o kolejne egzemplarze samolotu Airbus A320neo i Airbus A321neo. Dopiero po otrzymaniu piętnastu maszyn, które znakomicie sprawdzą się na istniejących już trasach przewoźnika do Stanów Zjednoczonych, linia PLAY zacznie rozglądać się za samolotem o większym zasięgu.

- Zakładając, że będziemy w dobrej formie w 2025 roku i z 15 samolotami we flocie, przejdziemy do kolejnego etapu w naszym rozwoju. Wówczas rozważymy pozyskanie samolotu Airbus A321XLR, który dałby nam zupełnie nowe możliwości. Na ten moment maszyna Airbus A321XLR jest idealnym kandydatem - zdradził Birgir Jonsson, CEO linii PLAY w rozmowie z serwisem "Simple Flying".

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama