Katowice: KLM poleciał do Amsterdamu

1 listopada 2022 09:45
W minioną niedzielę (30.10) linia KLM zainaugurowała bezpośrednią trasę z Amsterdamu do Katowic. Samolot Embraer 195-E2 wylądował na Śląsku o godzinie 15:57 i po krótkim postoju zabrał pasażerów z powrotem do Holandii. Rotacja wykonywana jest raz dziennie.
Reklama
19 września 2022 roku linia KLM zapowiedziała uruchomienie długo wyczekiwanego połączenia z Amsterdamu do Katowic. Inauguracja rotacji nastąpiła nieco ponad miesiąc później, a dokładniej 30 października 2022 roku, czyli wraz z nadejściem zimowego rozkładu lotów. Samolot Embraer 195-E2 o znakach rejestracyjnych PH-NXB w malowaniu niderlandzkiego przewoźnika pojawił się na Śląsku o godzinie 15:57. Lądowaniu towarzyszyła uroczysta oprawa.

- Debiut holenderskiej linii lotniczej KLM w Pyrzowicach to ważny moment w historii Katowice Airport. Wierzę, że ten kierunek zostanie bardzo dobrze przyjęty przez rynek i już od najbliższego sezonu letniego częstotliwość rejsów na tej trasie podwoi się - skomentował otwarcie połączenia Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.


Maszyna odleciała z Katowic o godzinie 16:53, zabierając pasażerów do Amsterdamu. Na wielu katowickich podróżnych czekała w Schiphol przesiadka w ramach bogatej siatki połączeń linii KLM. Artur Tomasik ma nadzieję, że pojawienie się w Pyrzowicach linii KLM przyciągnie do Katowic nowych przewoźników tradycyjnych.

- Jesteśmy w kontakcie z przewoźnikami narodowymi zarówno z zachodniej, jak i południowej części naszego kontynentu. Niewykluczone, że w przyszłym roku portfolio linii tradycyjnych na pyrzowickim lotnisku znowu się poszerzy - powiedział Tomasik podczas wywiadu udzielonego w zeszłym tygodniu naszemu portalowi.

Wraz z trasą do Amsterdamu, katowicka oferta lotów w sezonie zimowym składa się z 62 tras regularnych i czarterowych. Poza linią KLM, stałym operatorem w Pyrzowicach są PLL LOT, Lufthansa, Wizz Air oraz Ryanair.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy