Rzeszów: 10 tras w okresie zimowym

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
30 października 2022 11:30
Pasażerowie z Rzeszowa w rozpoczynającym się sezonie zimowym będą mieli do wyboru 10 połączeń rozkładowych i czarterowych. Najwięcej tras przygotowała irlandzka linia Ryanair. Lotnisko spodziewa się obsługiwać około 50 rejsów tygodniowo.
Reklama

Dzisiaj (30.10) rozpoczęła się lotnicza zima, a wraz z nią zimowa siatka połączeń. Lotnisko w Rzeszowie będzie w tym okresie dysponowało 10 trasami rozkładowymi i czarterowymi. Pasażerowie będą mieli do wyboru około 50 operacji lotniczych tygodniowo do pięciu krajów: Polski, Wielkiej Brytanii, Holandii, Irlandii i Egiptu. Największym przewoźnikiem w Jasionce będzie linia Ryanair, która przygotowała dla rzeszowskich pasażerów sześć połączeń.


Linia Ryanair poleci z Rzeszowa do Londynu Stansted i Luton, Manchesteru, Bristolu, East Midlands oraz Dublina. Dwa połączenia będą realizowane przez linię Wizz Air. Mowa o rotacjach do Eindhoven i Londynu Luton. Polskie Linie Lotnicze LOT zabiorą podróżnych na Lotnisko Chopina w Warszawie. Trasa do stołecznego portu będzie wykonywana nawet 26-krotnie w ciągu tygodnia. Wśród tras czarterowych do dyspozycji turystów będzie tylko jeden kierunek: Hurghada. Wycieczki do Egiptu zostaną zainaugurowane 22 grudnia 2022 roku.

Od początku br. z usług rzeszowskiego lotniska skorzystało ponad 600 tys. pasażerów. W rekordowym miesiącu (lipcu) obsłużono 97 tys. osób.

- To wynik, którego mało kto się spodziewał, ale jest on efektem zaplanowanych działań całego zespołu pracowników - pochwalił sztab rzeszowskiego portu Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama