Gdańsk: 63 połączenia w sezonie zimowym

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
29 października 2022 10:30
Gdańskie lotnisko będzie dysponowało bogatą ofertą 63 tras regularnych w nadchodzącym okresie zimowym. Hitem sezonu ma być uruchomienie dalekodystansowych połączeń czarterowych na Zanzibar i Dominikanę. Najwięcej kierunków będzie oferował Ryanair.
Reklama

30 października 2022 roku, czyli już jutro lotnictwo cywilne zacznie funkcjonować według zimowego rozkładu lotów. Oznacza to, że z ofert przewoźników znikną wakacyjne połączenia sezonowe i zostaną zastąpione one przez cieszące się popularnością w chłodniejszych miesiącach kierunki. Nie inaczej będzie wyglądała tegoroczna zima w Porcie Lotniczym Gdańsk. Lotnisko przygotowało bogatą ofertę 63 tras regularnych. Ponadto, turyści będą mogli zdecydować się na wyjazd w ramach czarterów organizowanych przez biura turystyczne.

Bezapelacyjnym hitem sezonu zimowego będzie trasa na Dominikanę, która zostanie uruchomiona już 14 listopada 2022 roku. Rotacja nad Morze Karaibskie będzie realizowana przez dalekodystansową flotę Polskich Linii Lotniczych LOT, dzięki czemu w Rębiechowie inauguracyjnie pojawi się samolot Boeing 787 Dreamliner. Z kolei 26 grudnia 2022 roku otwarte zostanie czarterowe połączenie na rajski Zanzibar. Dominikana jest w ofercie biura Rainbow Tours, a Zanzibar - Itaki.


- To będzie bardzo gorąca lotnicza zima dla naszych pasażerów. Cieszymy się, że biura podróży zaproponowały im możliwość lotów z Gdańska do dalekich i bliższych egzotycznych krajów. W ten sposób skraca się czas i zwiększa komfort ich podróży, a co najważniejsze mają wybór, skąd chcą latać na swoje jesienno-zimowe wakacje - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk.

Ciekawie zapowiadają się również połączenia regularne, które będą realizowane przez siedem linii lotniczych. Ryanair, Wizz Air, KLM, SAS, Lufthansa, Norwegian oraz oczywiście Polskie Linie Lotnicze LOT zabiorą trójmiejskich pasażerów na 53 lotniska w 17 krajach w ramach 63 tras. Najwięcej z nich zaproponuje irlandzki Ryanair. Przewoźnik poleci z Gdańska m.in. do Walencji, Alicante i na Maltę, gdzie pogoda sprzyja słonecznym eskapadom bez względu na porę roku. Kolejna zmiana siatki połączeń, tym razem na tą letnią, nastąpi dopiero 26 marca 2023 roku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama