Linia Air France odebrała 19. samolot Airbus A350

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
10 października 2022 09:00
W ostatnich dniach września br. linia Air France przywitała w Paryżu 19. samolot Airbus A350-900. Maszyna otrzymała znaki rejestracyjne F-HTYS i już lata z pasażerami na pokładzie. Flota francuskiego przewoźnika składa się już z 210 samolotów i jest jedną z większych na kontynencie europejskim.
Reklama

30 września 2022 roku linia Air France odebrała kolejną maszynę Airbus A350-900. Samolot o znakach rejestracyjnych F-HTYS wylądował na paryskim lotnisku Charlesa de Gaulle'a w godzinach wieczornych po krótkim locie technicznym z fabryki producenta w Tuluzie. Maszyna jest 19. samolotem Airbus A350-900 oraz 210. samolotem w ogóle we flocie linii Air France, co czyni flotę francuskiego przewoźnika jedną z większych na kontynencie europejskim.


Lot do Paryża nie był pierwszym przelotem nowego samolotu. Maszyna wzbiła się w powietrze już w sierpniu br. w ramach serii rejsów technicznych i testowych. W sumie egzemplarz spędził w powietrzu ponad 6 godzin. Zaledwie dzień po odebraniu samolotu linia Air France wykorzystała nabytek do realizacji dziewięciogodzinnego połączenia do indyjskiego Delhi. Maszyna zdążyła już zameldować się również w Mali, Gwinei oraz Kanadzie.

Egzemplarz o znakach rejestracyjnych F-HTYS otrzymał nazwę własną "Biscarrosse" po niewielkiej miejscowości nadmorskiej nad Zatoką Baskijską. W miejscowości urodził się francuski inżynier Pierre Georges Latécoère, twórca pierwszego lotniczego połączenia pocztowego na świecie. Mieszkaniec Biscarrosse wpadł na pomysł wykonywania takich lotów hydroplanami, dzięki czemu już wkrótce francuski przewoźnik La Compagnie Générale Aéropostale rozpoczął operować na trasie do Santiago de Chile.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama