Prezes lotniska we Wrocławiu do odwołania?

28 września 2022 11:31
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" i marszałek dolnośląskiego sejmiku wojewódzkiego chcą odwołać Dariusza Kusia, prezesa zarządu lotniska we Wrocławiu. Tak twierdzą przedstawiciele stolicy Dolnego Śląska.
Reklama
Urzędnicy miasta Wrocławia zapowiadali na dziś (28.09) na godz. 11:00 konferencję prasową w związku z zamiarem siłowego odwołania Dariusza Kusia, prezesa zarządu portu lotniczego we Wrocławiu. Według informacji miejskiego Wydziału Komunikacji Społecznej za próbą usunięcia Kusia ze stanowiska stoją Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) i zarząd województwa dolnośląskiego. Konferencja została jednak odwołana w ostatniej chwili i obecnie prezydent stolicy Dolnego Śląska czeka na wynik nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki Port Lotniczy Wrocław, które odbędzie się jutro (29.09) o godz. 12:00. Aktualnie urzędnicy nie komentują tych wydarzeń.


Właścicielami spółki Port Lotniczy Wrocław są trzy podmioty. Miasto Wrocław posiada ponad 49 proc. akcji, ale dwaj pozostali akcjonariusze, czyli PPL i województwo dolnośląskie mają większość i są zdolni do przeprowadzenia zmian w zarządzie firmy. Nie jest znana przyczyna chęci odwołania prezesa. Port lotniczy w Strachowicach jest jednym z ostatnich spółek lotniskowych, która nie opublikowała swojego sprawozdania finansowego za 2021 r.

- Województwo dolnośląskie, jako jeden z akcjonariuszy Portu Lotniczego Wrocław, wystąpiło z inicjatywą zwołania walnego zgromadzenia akcjonariuszy portu, wydarzenie zostało zaplanowane na 29 września. Jednym z punktów walnego zgromadzenia ma być podjęcie uchwały dotyczącej odwołania członków zarządu. PPL, które jest mniejszościowym udziałowcem, przychyliło się do wniosku o zwołanie zgromadzenia, ponieważ w opinii PPL konieczne jest uporządkowanie sytuacji związanej z wygasaniem kadencji członków zarządu. Celem nadrzędnym aktualnie jest uregulowanie tych kwestii, aby zapewnić właściwe zarządzanie portu - powiedziała w rozmowie z Pasazer.com Anna Dermont, rzeczniczka PPL-u.

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy