Wizz Air wzmacnia swoje bazy w Rzymie i Mediolanie oraz zamyka w Palermo

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
24 września 2022 08:50
Wizz Air ogłosił dalszą ekspansję we Włoszech. Linia doda trzy samoloty Airbus A321neo do swoich baz w Rzymie Fiumicino i Mediolanie Malpensa: dwa do Rzymu i jeden do Mediolanu.
Reklama

Dodanie tych samolotów umożliwia uruchomienie 12 nowych tras oraz zwiększenie częstotliwości na pięciu trasach z Rzymu Fiumicino i trzech trasach z Mediolanu Malpensa. Wraz z dodanymi dwoma kolejnymi samolotami, baza Wizz Air w Rzymie Fiumicino powiększy się do siedmiu samolotów, zwiększając liczbę tras z Rzymu do 65, w tym uruchomienie siedmiu nowych tras ze stolicy Włoch. Pasażerowie będą mogli polecieć do: Barcelony, Göteborga, Malagi, Paryża Orly, Porto, Sewilli i Walencji. Ponadto, dodatkowa przepustowość umożliwia Wizz Air zwiększenie częstotliwości lotów z bazy do Eindhoven, Hurghady, Paryża Orly, Tel Awiwu i Erewania.

Mediolan Malpensa otrzyma jeden dodatkowy samolot, dzięki czemu baza powiększy się do sześciu samolotów. Od października 2022 r. Wizz Air uruchomi pięć nowych tras do Cardiff, Dżuddy, Marsa Alam, Rijadu i Erewania. Dodatkowa przepustowość oznacza również, że Wizz Air może zwiększyć częstotliwość lotów na trasach do Tel Awiwu, Katanii i Aten. Dzięki tej ekspansji linia lotnicza będzie obsługiwać trasy do 43 miejsc docelowych z Mediolanu Malpensa.

- Cieszymy się, że rozwijamy się we Włoszech, stając się trzecią co do wielkości linią lotniczą w kraju, co pokazuje nasze zaangażowanie w zwiększanie naszej obecności na rynku. Przydział trzech dodatkowych samolotów w Rzymie Fiumicino i Mediolanie Malpensa pozwala nam jeszcze bardziej wzmocnić ofertę na rynku krajowym , dając klientom WIZZ możliwość podróży do 12 nowych miejsc docelowych z Rzymu i Mediolanu – komentuje Robert Carey, prezes Wizz Air.

Linia podjęła też decyzję o zamknięciu swojej bazy na lotnisku w Palermo. Od 3 listopada 2022 r. samolot, który obecnie tam stacjonuje, zostanie przesunięty w celu wsparcia ekspansji w Rzymie i Mediolanie. Wizz Air będzie nadal latać na lotnisko w Palermo, obsługując codzienne loty między Mediolanem Malpensa i Wenecja Marco Polo a Palermo, dzięki czemu będzie mogła nadal obsługiwać lojalnych klientów na trasach krajowych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama