Etihad poleci częściej do Rosji

8 września 2022 09:30
Linia Etihad Airways podjęła decyzję o zwiększeniu częstotliwości lotów z Abu Zabi na moskiewskie lotnisko Szeremietiewo. W nadchodzącym sezonie zimowym emiracki przewoźnik będzie oferował dziesięć zamiast dotychczasowych siedmiu rejsów na tej trasie w skali całego tygodnia.
Reklama
Linia Etihad Airways postanowiła zwiększyć swoje oferowanie na cieszącej się dużym zainteresowaniem trasie z Abu Zabi na moskiewskie lotnisko Szeremietiewo. Dotychczas przewoźnik latał między miastami siedmiokrotnie w ciągu tygodnia. W okresie od 4 października 2022 roku do 25 marca 2023 roku linia Etihad Airways będzie widywana w Moskwie przynajmniej dziesięciokrotnie w skali tygodnia. Oznacza to, że w nadchodzącym sezonie zimowym emiracka linia zamierza zintensyfikować swoją obecność na rosyjskim rynku. Dodatkowe rotacje będą realizowane samolotami Boeing 787-9 Dreamliner.


Ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Rosji lata również m.in. linia Emirates. Przewoźnik regularnie operuje na trasie z Dubaju na moskiewskie lotnisko Domodiedowo z częstotliwością nawet dwóch rejsów dziennie. Część rotacji wykonywana jest maszyną Airbus A380. Linia, choć w pełni świadoma sytuacji na Ukrainie, od początku wykluczała możliwość wycofania się z Rosji, która pozostaje dla ZEA ważnym partnerem biznesowym.

- Dopóki państwo, czyli nasz właściciel, obliguje nas do latania do Rosji, dopóty nie wprowadzimy jakichkolwiek zmian - mówił miesiąc po wybuchu konfliktu za naszą wschodnią granicą Tim Clark, prezydent linii Emirates.

Atrakcyjność ruchu pasażerskiego w tym regionie potwierdziła także postawa linii Wizz Air, która pomimo początkowej rezygnacji z obsługi tras z Abu Zabi do Rosji co rusz ogłaszała powrót na rosyjskie lotniska. Ostatecznie, przewoźnik znalazł się pod dużą presją opinii publicznej, co zaowocowało (powtórnym) wycofaniem rosyjskich połączeń ze swojego rozkładu lotów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy