Kraków: Zatrzymano pasażera z amunicją w bagażu

2 września 2022 11:51
Lotnisko w Krakowie przekazało, że na jego terenie doszło wczoraj (1.09) do zatrzymania pasażera. W bagażu podejrzanego znaleziono 30 sztuk ostrej amunicji kalibru 7,62 x 39 mm. Mężczyzna trafił w ręce Straży Granicznej. Sprawą zajmie się prokuratura.
Reklama
1 września 2022 w Kraków Airport podczas prowadzenia czynności kontroli bezpieczeństwa pasażerów i ich bagażu kabinowego Służba Ochrony Lotniska znalazła w bagażu lecącego do Frankfurtu podróżnego 30 sztuk ostrej amunicji kalibru 7,62 x 39 mm. Mężczyzna został natychmiastowo zatrzymany i przekazany w ręce Straży Granicznej w celu przeprowadzania przewidzianych prawem czynności.


Analogiczna sytuacja wydarzyła się na krakowskim lotnisku również w ubiegłym miesiącu. Wówczas 44-letnia Polka chciała polecieć do Wielkiej Brytanii z ośmioma sztukami ostrej amunicji w bagażu podręcznym. Nieroztropną podróżną także zajęła się Straż Graniczna.

Próba "przemycenia" amunicji jest często konsekwencją lekkomyślnego pakowania i omyłkowego zabrania ze sobą niebezpiecznego przedmiotu. W przypadku 30 sztuk nabojów ciężko jednak mówić o pomyłce, więc pasażer może spodziewać się poważnych konsekwencji swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Zgodnie z Art. 263 § 2 KK, za nielegalne posiadanie broni lub amunicji grozi kara pozbawienia wolności do lat ośmiu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy