Adam Bielan zapowiada obecność LOT-u w Radomiu

18 lipca 2022 09:45
6 komentarzy
Na niespełna rok przed planowanym otwarciem, Adam Bielan zapowiedział, że w Radomiu pojawią się Polskie Linie Lotnicze LOT wraz z atrakcyjną siatką połączeń do miast europejskich. Polityk jest blisko związany z miastem i na bieżąco śledzi poczynania radomskiego portu.
Reklama
W ostatnio udzielonym wywiadzie Adam Bielan, europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości oraz lider Partii Republikańskiej, a także ważna postać ze świata polityki analizująca modernizację radomskiego lotniska, zapewnił, że w najbliższych tygodniach branża lotnicza powinna poznać szczegółową siatkę połączeń z Radomia. Lotnisko w Sadkowie ma być gotowe na przyjęcie pierwszych pasażerów po gruntownej renowacji i modernizacji już w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Według zapowiedzi, radomskie lotnisko będzie jednym z najatrakcyjniejszych takich obiektów w całym kraju, co ma przyciągnąć do Radomia wielu atrakcyjnych przewoźników. Jakich? O tym wie już na pewno Adam Bielan, który w ostatnich dniach ochoczo ujawnił (rzekomo tajne) informacje o planowanym rozkładzie lotów z Sadkowa.


W tej chwili prowadzone są rozmowy dotyczące komercjalizacji lotniska, trwają rozmowy z liniami lotniczymi i w ciągu najbliższych dni możemy spodziewać się pierwszych ogłoszeń i oświadczeń dotyczących pierwszych kierunków lotów z lotniska w Radomiu. Teraz przyszedł czas na osłanianie siatki połączeń. Sądzę, że pierwsze dobre informacje będziemy mieli jeszcze w tym miesiącu - powiedział Adam Bielan w rozmowie z serwisem Echo Dnia.

Powściągliwość europosła nie trwała jednak długo. Podczas innego wywiadu z radomskim Radiem Rekord padła deklaracja otwarcia wielu połączeń z Radomia przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Mowa m.in. o trasach do atrakcyjnych miast europejskich.

- Nie jestem upoważniony, żeby mówić o szczegółach, lecz myślę, że nasz przewoźnik LOT też powinien niedługo ogłosić konkretne destynacje, do których będziemy mogli polecieć właśnie z Radomia - uzupełnił Bielan.

Informacji o otwarciu jakichkolwiek połączeń z Radomia nie potwierdził na razie sam LOT. Przewoźnik zapewnił, że rozkład lotów na sezon letni przyszłego roku nie został jeszcze w pełni opracowany.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
rafalm 2022-07-22 12:04   
rafalm - Profil rafalm
Ustalanie kierunków LOTowi przez funkcjonariuszy politycznych bardzo źle wróży naszemu narodowemu przewoźnikowi.

Jeśli Pan Bielan podał jakieś tajne dane, to za działanie na szkodę przewoźnika, a właściwie udziałowców czyli nas powinien wylądować przed sądem.

Na bezpośrednie regularne połączenia LOTu z RDO przy normalnym zarządzaniu (nie politycznym) raczej nie liczę, co innego czartery.
Jeśli będą czartery LOTu z RDO to jako fan lotnictwa chciałbym, aby czasami przebazowanie samolotu z WAW do RDO było dostępne do zakupu :)
Zakładam jednak, że przebazowania będą robione z głową czyli po W ---> WAW - Destynacja Wakacyjna - RDO - Destynacja Wakacyjna - WAW

Z otwarcie lotniska w RDO ucieszą się pewnie konkurenci LOTu, bo przy braku slotów w WAW Lufthansa czy AirFrance KLM będą miały dodatkową możliwość podbierania pasażerów z regionu Warszawy i zasilenia swoich hubów :(
lysypiotr76 2022-07-20 12:00   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Propagandowa wydmuszka jest niestety na ukończeniu. Nie jest więc to wirtualny projekt jak CPK ale w zasadzie ukończone lotnisko. Na tym lotnisku LOT będzie obecny bo wymaga tego od niego polityczna góra. Nie bądźmy naiwni, LOT w przypadku Radomia nie będzie kalkulował opłacalności biznesowej , tylko wykona polecenie ,,z góry''. Latamy. Koniec. Kropka.
Adriannaa 2022-07-20 07:02   
Adriannaa - Profil Adriannaa
Jestem z Radomia i bardzo cieszę się na to lotnisko, przed pandemią latałam gdzieś raz na miesiąc, większość z Modlina, i powiem wam że podróż z Radomia tam, to pikuś z tym że do granic Wawy, a z Wawy do Modlina to jakaś masakra, dziwię się ze tego nie rozumiecie, choć pewnie zrozumiecie po pierwszym locie z Radomia, polecam
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy