Brussels Airlines odwołują 6 proc. wszystkich lotów

4 lipca 2022 14:27
1 komentarz
Linia Brussels Airlines odwoła nawet 700 połączeń lotniczych w okresie wakacyjnym, co stanowi 6 proc. wszystkich, zaplanowanych na sezon letni rejsów przewoźnika. W ten sposób linia Brussels Airlines będzie w stanie optymalnie wykorzystać swoją flotę samolotów oraz ograniczoną liczbę pracowników.
Reklama
Choć pandemia koronawirusa powoli odchodzi w niepamięć, jej negatywne konsekwencje są wciąż wyraźnie widoczne m.in. na rynku lotniczym. Branża okazała się być zupełnie nieprzygotowana na napływ turystów, którzy po dwóch latach w względnym zamknięciu tłumnie i ochoczo ruszyli na podbój europejskich lotnisk. Nikt nie przewidział, że zwolnionych w okresie pandemii pracowników nagle zacznie brakować, co przyczyni się do potężnego chaosu na kluczowych lotniskach. Utrudnienia można zauważyć m.in. w Amsterdamie, Londynie czy Brukseli.


Linia Brussels Airlines zadeklarowała, że w celu zminimalizowania skutków trwającego kryzysu w lotnictwie, odwoła nawet 700 lotów, które były zaplanowane na szczyt sezonu wakacyjnego. To blisko 6 proc. wszystkich rejsów, które miał zrealizować belgijski przewoźnik w najbliższych miesiącach.

- To nasza reakcja na sytuację w lotnictwie oraz widmo strajków wśród personelu lotniskowego i pokładowego. Anulacja wielu połączeń jest rozwiązaniem tymczasowym, które będzie obowiązywało do końca wakacji. 23 sierpnia 2022 roku odbędzie się spotkanie ze związkami zawodowymi, podczas którego wspólnie wypracujemy długofalową strategię - przekazała Maaike Andries, przedstawicielka linii Brussels Airlines.

Przewoźnik spodziewa się, że cięcia w siatce połączeń będą niezwykle kosztowne i obciążą linię kwotą sięgającą nawet 10,2 mln euro (ok. 48 mln złotych). Personel domaga się m.in. lepszych warunków zatrudnienia i zmniejszenia zakresu obowiązków.

Ostatnie komentarze

lyngbyvej 2022-07-04 16:33   
lyngbyvej - Profil lyngbyvej
"Nikt nie przewidział...."
Ja juz wiosna 2021 komentowalem (opierajac sie na rozmowach ze znajomymi i wspolpracownikami), ze popyt odrodzi sie bardzo szybko. Juz wtedy ludzie tesknili na podrozami i zaczeli dostrzegac, ze biznesu czy polityki nie da sie robic bez kolacji czy drinka po spotkaniu...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy