Norwegian rekrutuje pracowników w Helsinkach

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
25 marca 2022 09:30
Linia Norwegian poszukuje 150 członków załóg pokładowych, którzy rozpoczęliby pracę w Helsinkach na początku tegorocznego sezonu letniego. Przewoźnik przygotowuje się do aktywnych wakacji. Tylko z Helsinek linia Norwegian planuje operować na 27 kierunkach europejskich.
Reklama
W ramach przygotowań do tegorocznego okresu wakacyjnego linia Norwegian rozpoczęła rekrutację nowych pracowników, którzy stacjonowaliby w Helsinkach. Przewoźnik poszukuje 150 członków załóg pokładowych (100 członków personelu pokładowego oraz 50 pilotów). Kadra wsparłaby dążenia norweskiego przewoźnika do rozwoju fińskiej bazy operacyjnej, skąd w sezonie letnim linia Norwegian planuje operować na 27 atrakcyjnych europejskich trasach.

- Jest mi niezmiernie miło, że możemy powtórnie uruchomić bazę operacyjną w Helsinkach. Potrzebujemy 150 nowych osób, którzy byliby gotowi do współpracy. Dobrze jest być z powrotem - powiedział Geir Karlsen, dyrektor generalny linii Norwegian.

Rekrutacja jest już na końcowym etapie. Pierwsi pracownicy zostaną wcieleni do kadry fińskiego oddziału linii Norwegian już za kilka dni. Kolejni dołączą w najbliższych miesiącach zaraz po ukończeniu niezbędnego treningu i przygotowania. Przewoźnik otrzymał ponad 2 tys. aplikacji, choć dostępnych miejsc pracy jest zaledwie 150. Wybrańcy będą pierwszymi pracownikami linii Norwegian, którzy będą stacjonowali w Helsinkach od 2020 roku.


- Bycie członkiem załogi w naszych barwach to duża odpowiedzialność. Jesteśmy dumni, że otrzymaliśmy tak wiele zgłoszeń od profesjonalistów z bogatym doświadczeniem. To znakomite świadectwo tego, że jesteśmy wiarygodnym i uznanym partnerem na rynku lotniczym. Nasi pracownicy każdego dnia odpowiadają za bezpieczeństwo tysięcy pasażerów oraz gwarantują miłą i rzetelną obsługę na pokładzie - dodał Karlsen.

Sytuacja linii Norwegian zaczęła poprawiać się wraz z głęboką restrukturyzacją firmy i stopniowym luzowaniem obostrzeń w międzynarodowym podróżowaniu. Od ubiegłorocznego sezonu wakacyjnego norweski przewoźnik przywrócił bazy operacyjne w Kopenhadze, Sztokholmie, Bergen, Stavanger oraz Trondheim, które pozostawały zamknięte w okresie globalnego lockdown'u.

Z Helsinek linia Norwegian oferuje obecnie czternaście tras, w tym dwie krajowe rotacje do Oulo i Rovaniemi. W szczycie tegorocznego sezonu wakacyjnego przewoźnik niemal podwoi swoją fińską siatkę połączeń. Z Helsinek będzie można polecieć na 27 atrakcyjnych kierunkach europejskich.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy